Gazilerimiz gurur kaynağımızdır

 Gazilerimiz gurur kaynağımızdır

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; Gaziler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajda, “Cennet vatanımız bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır” dedi.

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında; vatan topraklarının şehit ve gazilerin emaneti olduğunu ifade eden Çetindağ, kutsal emaneti ilelebet koruyacaklarını söyledi.

Çetindağ, “Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, ‘mareşal’ rütbesi ile ‘gazi’ unvanı verilmiştir. Bu tarihe atfen her yıl 19 Eylül günü, Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.  Cennet vatanımız bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Bu emaneti ilelebet koruyacağız. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle çiftçilerimiz adına; tüm gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan sevgisinin sembolleri olan şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. Haber Foto: T.ÇAKMAK

Benzer Haberler