Sivas’ta, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılına yönelik planlamalar devam ediyor

 Sivas’ta, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılına yönelik planlamalar devam ediyor

HEDEF Projesi kapsamında uygulanan izleme ve kazanım değerlendirme sınavları ile LGS ve YKS verileri ışığında 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının analizi yapılırken il genelindeki tüm okulların başarı durumu tek tek ele alınıyor.

Sivas’ın eğitimdeki başarı durumu; ders ders, okul okul, ilçe ilçe yapılan analizlerle değerlendirilirken, elde edilen veriler ışığında yeni çalışma programları oluşturuluyor. Millî Eğitim Bakanlığının politikaları doğrultusunda Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğünce yürütülen HEDEF Projesi kapsamında akademik başarıyı artırmaya yönelik yürütülen çalışmaların başarıya olan yansımaları kapsamlı bir şekilde ele alınırken, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı için de yeni hedefler belirleniyor.

Bu kapsamda 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı akademik başarı analizleri ilçe bazlı toplantılarla masaya yatırılıyor. 31 Temmuz’da Doğanşar ve Gemerek ilçeleri ile başlayan toplantılar bugün gerçekleştirilen Hafik ve Koyulhisar değerlendirme toplantıları ile devam etti. Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Koyulhisar ilçe değerlendirme toplantısında lise ve ortaokul müdürleri ile bir araya geldi. Toplantıya İlçe Millî Eğitim Müdürü İbrahim Çetin, Şube Müdürümüz Mesut Kaş ve Sivas ÖDM Müdürü Banu Boğazlıyan da katıldı.

Toplantıda, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında 8. Sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan kazanım değerlendirme sınavları ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan izleme sınavlarında elde edilen veriler ile LGS ve YKS’de alınan sonuçlar ile elde edilen veriler ışığında ilçenin akademik durumu değerlendirildi. Ders, ders, okul okul yapılan başarı analizleri ile artı ve eksi yönlerin kapsamlı bir şekilde ele alındığı toplantıda, yeni eğitim-öğretim yılı için yürütülecek çalışmalar ve hedefler üzerine de görüş alışverişinde bulunuldu.

“Akademik Başarıların Değerlendirilmesi ve Planlanması” toplantıları, 10 Ağustos’ta gerçekleştirilecek İmranlı İlçe Değerlendirme Toplantısı ile sona erecek. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler