Doğanşehir’e Ahşap Konteyner Kuruluyor

 Doğanşehir’e Ahşap Konteyner Kuruluyor

Trabzon iline bağlı Köprübaşı Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Doğanşehir ilçesine ahşap konteyner yapıyor.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından tüm Türkiye seferber olmaya devam ediyor. Depremlerden etkilenen ve zarar gören Malatya iline bağlı Doğanşehir ilçesine yardım kucağını açan Köprübaşı Belediyesi, barınma konusunda depremzedelere yardımcı olmak adına Doğanşehir Fen Lisesi bahçesine 30 adet ahşap konteyner yapımına başladı. Kısa sürede tamamlanacak konteynerlere depremzedeler yerleştirilecek.

Deprem gününden itibaren ilçede bulunan Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, ahşap konteyner alanında incelemede bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, ilçede depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ettiklerini belirterek, “Milletimiz büyük bir dayanışma örneği gösteriyor. Ülkemizin her yerinden buraya yardımlar yağıyor. Bu dayanışmanın içinde Trabzon Köprübaşı Belediyesi de yer aldı. Hummalı bir çalışma içinde ahşap konteyner yapımı devam ediyor. Ahşap konteynerleri ilçemize kazandıran Köprübaşı Belediyemize, belediye başkanımıza, kaymakamlığımıza, Köprübaşı halkına ve kısa sürede bu imalatı gerçekleştiren işçi arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Hepsine ve sevgi ve selamlarımı iletiyorum.” dedi. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler