Soda diyeti ile nasıl kilo verilir? Soda diyeti yapanların yorumları

 Soda diyeti ile nasıl kilo verilir? Soda diyeti yapanların yorumları

Soda diyeti nasıl yapılır, soda diyeti ile nasıl kilo verilir ve soda diyeti yapanların yorumlarını merak ediyorsanız yazımıza buyurun.

Bu yazımızda sizlere 5 günde 3 kilo verdiren soda diyetinin tarifini vereceğiz. Soda diyeti ile metabolizmanız hızlanacak ve gece sabaha kadar vücudunuz yağ yakarak ufak kaçamaklar ile aldığınız kiloları kısa sürede kilo verebileceksiniz.

Soda Diyeti Nasıl Yapılır?

Soda diyeti hemen hemen herkesin evinde bulunan 5 malzeme ile 5 dakika gibi kısa bir sürede hazırlanabilir.

Hazırlanışı;

3 çorba kaşığı kaymaksız ev yoğurdunu bir kaseye koyun. Üzerine 1 çay kaşığı pul biberini, kuru naneyi ve 1 çorba kaşığı organik elma sirkesini ekleyerek karıştırın. Elma sirkesi yerine tercihe bağlı olarak limon suyu da kullanabilirsiniz. Karışımın üzerine azar azar maden suyunu eklerken karıştırmaya devam edin. Ayran kıvamına gelen karışımınız artık soda diyeti uygulamanız için hazır.

Uygulanışı;

Hazırlamış olduğunuz karışımı gece yatmadan önce için. Soda diyetini 5 gün uygulandıktan sonra 2 gün ara vererek 3 kez tekrarlamanız öneriliyor. Her uygulamadan önce taze olarak hazırlanmalıdır.

Soda Diyeti Bileşenlerinin Faydaları

Elma Sirkesi: Metabolizmayı çalıştırarak yağ yakımını hızlandırır. Doğal bir müshildir ve sindirim sistemini çalıştırır. Tokluğu hissini artırarak insanların kilo vermesine yardımcı olur.

Soda ve Kuru Nane: Mideyi rahatlatır ve hazmı kolaylaştırarak. İdrar söktürücü görevi görerek yakılan yağların atılmasını sağlar.

Limon Suyu; Limon suyu kilo vermeyi hızlandırır. Limon sadece sindirim sistemindeki toksinleri atmakla kalmaz, aynı zamanda mide ekşimesi, geğirme ve şişkinlik gibi hazımsızlık semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur. Limon suyu açlık hissini bastırmaya yardımcı olan pektin lifi içerir.

Yoğurt: Yoğurt, yağ yakmak için gerekli olan kasların oluşmasına yardımcı olur. Yoğurt tokluk hissine neden olacak bol miktarda protein içerir.

Soda diyetini uygulamak isteyenler soda diyeti yapanların yorumları neler diye merak ediyorlar. Soda diyeti yapanlar karışımdaki nane ve maden suyunun gece boyunca midede rahatlama sağladığını, metabolizmayı hızlandırarak bağırsakları çalıştırdığını, yağ yakımına katkı sağladığını ve soda diyetini uygulamaya başladıkları ilk günden farkını hissettiklerini söylüyorlar. Soda diyeti ile ertesi güne daha zinde ve enerjik uyandıklarını belirtiyorlar. Tadının güzel ve içiminin kolay olduğunu ifade ediyorlar.

Benzer Haberler