Engelli Bireyler, “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok” Programında Bir Araya Geldi

 Engelli Bireyler, “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok” Programında Bir Araya Geldi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Valiliğimiz himayelerinde, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen programlarda toplumsal farkındalığa dikkat çekildi.

Bu kapsamda ilk olarak Sivas Valisi Sn. Yılmaz Şimşek ve il protokolü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen kahvaltı programına katıldı.

Engelli bireyler ve aileleriyle bir araya gelen Vali Şimşek, talep ve önerileri dinleyerek engelli vatandaşlarımıza karanfil hediye etti.

-Engelli Bireyler Farkındalık Oluşturmak İçin Yürüdü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında; Vali Sn. Yılmaz Şimşek ve il protokolü, engelli bireyler ile birlikte farkındalık oluşturmak amacıyla Hamidiye Millet Bahçesi’nde yürüyüş gerçekleştirdi.

Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek, yürüyüşün ardından “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok” programına katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun, ilimizde engelli bireylere yönelik yapılan çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Belediye Başkan Vekili Turan Topgül’de yaptığı konuşmada; engelli vatandaşlarımızla bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Belediye olarak engelli vatandaşlarımızın hayat şartlarını kolaylaştırmak için önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

-Vali Şimşek, Sizlerin Her Zaman Yanında Olacağız

Katılımcılara hitap eden Vali Sn. Yılmaz Şimşek, konuşmasına “Kararlı ve dirayetli hayat mücadelenizde sizlerin yanınızda olmak bizim için bir ödev ve sorumluktur.” sözleriyle başladı.

Vali Şimşek Hedefimiz “Engelsiz Bir Şehir” Hedefidir

Engelli bireylerin her zaman olduklarını dile getiren Vali Şimşek, “Toplumun engelleri aşmaya çalışan bireyleri desteklemesi, onların yanında olması ise bir iyilik değil bir görevdir. Kent hayatında, çalışma hayatında; eğitimde, sağlıkta ulaşımda, alış verişte engelleri kaldıracak uygulamalar ve düzenlemeler yapmak zorunluluktur. Engelleri kaldırmak hususunda geçmişten bugüne büyük mesafe aldık. Fakat daha gidecek çok yolumuz var. Bu yolda birlikte ilerleyeceğiz. Engelleri el birliğiyle, gönül birliğiyle aşacağız. Bizlere düşen engelli vatandaşlarımızın karşılaşabileceği sorunları öngörüp, empati kurup çözüm yolları üretmektir.  Sivas için nihai hedefimiz ‘Engelsiz Bir Şehir’ hedefidir.” dedi.

-Engelli Bireylerden Muhteşem Gösteri

Konuşmaların ardından engelli bireyler tarafından şarkılar seslendirildi, şiirler okundu. Çeşitli oyunlar ve gösterilerin sunulduğu programda, engelli bireyler hem il protokolü tarafından hem de katılımcılar tarafından büyük alkış aldı. . Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler