Esnaf teşkilatı yardım seferberliği başlattı

 Esnaf teşkilatı yardım seferberliği başlattı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından oluşturulan kriz masası depremzedeler için yardım seferberliği başlatarak, toplanan yardımları yerlerine ulaştırmaya devam ediyor.

10 ili etkileyen ve yaşanan mağduriyetin kısa sürede giderilmesi için tüm Türkiye seferber olurken, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği de duyarsız kalmadı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil başkanlığında oda başkanları tarafından oluşturulan kriz masası, yardımlarını sürdürüyor. Acil ihtiyaçların tespit edilmesinin ardından temin su araçla Adıyaman iline gönderildi.  Giyecek, yiyecek, çocuk ihtiyaçları, soba ve diğer ihtiyaçların yer aldığı ikinci araç ise Malatya iline sevk edildi.

Esnaf ve sanatkârların toplumda saygınlığının olduğunu ve bu tür olaylara duyarsız kalamayacağını ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Meydana gelen depremde 10 ilimizdeki vatandaşlarımız mağdur oldu.   Son yüzyılın en büyük deprem felaketini yaşadık. Esnaf teşkilatı olarak yaşanan afete duyarsız kalamayız. Yardımsever esnaflarımız ve vatandaşlarımızın da destekleriyle temin edilen su, gıda, giyecek, barınma ve temel ihtiyaçları Adıyaman ve Malatya iline gönderdik. Bu yardımlar için tüm esnaf teşkilatımız seferber olmuştur. Meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Ülke olarak yaşamış olduğumuz bu durumdan da birlik ve beraberlik içerisinde çıkacağız” dedi

TEKNİK EKİBİMİZ MARAŞTA

Yaşanan deprem felaketinde yardımların yanısıra arama kurtarma ekiplerinin, vatandaşların ve teknik ekiplerinde seferber edildiğini dile getiren Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Teneciler ve Madeni İşler Esnaf Odası Başkanımız Hamdi Çelik başkanlığı oluşturulan teknik ekibimiz, yardımda kullanacakları malzemeler ile birlikte Kahramanmaraşa gönderdik. Şu anda yıkılan binalarda çalışmalarını sürdürüyorlar. İşinden fedakarlık yaparak deprem bölgesinde gönüllü olarak çalışan, öncülük eden başkanımıza ve esnaf kardeşlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sivas Sesob Başkanı Hakan Demirgil, kampanyamıza destek veren, katkı sağlayan başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine, esnaf ve sanatkarlara ve vatandaşlara teşekkür etti. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler