100 Üretim ve İstihdam Kapısı Hedefine Doğru Emin Adımlarla İlerliyoruz

 100 Üretim ve İstihdam Kapısı Hedefine Doğru Emin Adımlarla İlerliyoruz

Cumhuriyet’in 100’üncü yılına doğru ‘100 Üretim ve İstihdam Kapısı’ vizyonu kapsamında 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim ve istihdam kapısı olarak faaliyet gösteren firmalara kapı plaketi takdim töreni düzenlendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ve beraberindekiler, 1. Organize Sanayi Bölgesinde iş yerlerini büyüten ve yeni üretim alanlarını faaliyete sokan ve 10 kişinin istihdam edildiği Sivas SVS Söve Firmasını, 50 kişinin istihdam edildiği BİRPET Ambalaj Tic. San. Ltd. Şti, 310 kişinin istihdam edildiği TYH Tekstil firmasını, 48 kişinin istihdam edildiği Ezel Kozmetik Tic. ve San. A.Ş. ile 70 kişinin istihdam edildiği AKTES Isı Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. firmalarını ziyaret etti.

Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve TSO Başkanı Mustafa Eken, “Cumhuriyetimizin 100. Yılı Hedeflerine Doğru 100 Üretim ve İstihdam Kapısı” vizyonu kapsamında ilimizde üretim ve istihdam kapısı olarak faaliyetine başlamasından dolayı teşekkür eder, hayırlı kazançlar dileriz.” yazılı plaketi firmaların kapısına monte etti.

Burada açıklamalarda bulunan STSO Başkanı Mustafa Eken firmalara hayırlı kazançlar dileyerek, “Sayın Valimizin daha önce Cumhuriyetimizin 100. yılı için açıklamış olduğu 100 üretim 100 istihdam vizyonu kapsamında 44. istihdam kapısı olan SVS Söve firmasındayız. Bu verilen vaatler lafta kalmıyor, gerçekten icraata geçiyor bunu da burada örneklerini görüyoruz. İnşallah daha yüzlerce fabrikayı OSB’lerimizde açacağımıza inanıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

– Sivas’ı Ekonomik Olarak Büyütüyoruz

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, Cumhuriyet’in ilanının 100. yılına Sivas’ta 100 üretim merkezini faaliyete geçirme hedefi koyduklarını ve bunu gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Bunu koyarken özel sektörümüze, müteşebbisimize güvenerek böyle bir hedef koymuştuk. Bizler kamu idarecileri olarak istihdam sağlayan, üretim gerçekleştiren iş adamlarımıza maddi ve manevi destek olmak, onların yapacakları işleri daha kolaylaştırmak adına güç sarf ediyoruz. Bu minvalde sizlerle birlikte ortak hedef Sivas’a ekonomik olarak büyütmek, istihdam sağlamak adına hem umut veriyoruz hem ortamı güzelleştiriyoruz hem de böyle somut güzel geliştirmeler olunca da sizlerle paylaşıyoruz. Bugün de bu hedef doğrultusunda işletmesini açan ve faaliyete geçiren SVS Söve Fabrikasının 44. üretim ve istihdam kapısı olarak adını koymuş olduk. İnşallah bundan sonra da aynı duygularla müteşebbisimizin önünü açarak, onları destekleyerek belki maddi olarak bir şey yapamıyoruz ama manevi olarak bürokratik işleri hızlandırarak daha çok istihdam daha çok üretim adına yapılması gereken hep birlikte kamu özel sektör iş birliği ile bu şehri, bu ülkeyi büyütmek adına gerekli çalışmaları yapacağız. Firma yetkililerine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

– Cumhuriyetimizin 100. Yılını Taçlandıracağız

Son olarak konuşan Vali Salih Ayhan da 29 Ekim 2019’da SİVTAŞ’ın bünyesindeki işletmelerinden biri olan yem fabrikasının temelini atarken bir vizyon ortaya koyduklarını belirterek, “4 Eylül Sivas Kongremizin 100. yılında Sivasımız çok hareketli, bereketli bir yıl yaşadı. Bunu taçlandırmak adına da Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılında yani 29 Ekim 2023’te “100 Üretim ve İstihdam Kapısı” hedeflenmesiyle, bu vizyonla yola çıktık. Bunun 1’incisini de SİVTAŞ Yem Fabrikası’na tahsis ettik. İlk temeli orada attığımız için de 1. sırayı oraya vermiş olduk ve bu süreç içerisinde hem OSB’lerimizi tanıtımı ki burada atıl olanlar 1. OSB, yeni yaptırdığımız alt yapısı devam eden Demirağ OSB, küçük işleri kalan Gemerek OSB ve şuanda ele aldığımız Şarkışla OSB. Bu 4 OSB’yi tam kapasiteli kullanma bâbında böyle bir yol haritası ve geçen yılı da üretim istihdam yılı olarak ilan etmiştik.  Ancak, salgından dolayı mevcudu muhafaza etmek kâfi geldi hatta üzerine de hamdolsun koyduk. 50’ye yakın firmaya yer tahsisi yapıldı.” diye konuştu.

– Yatırımcının Her Zaman Yanındayız

Sivas’a gelen yatırımcıların her zaman yanında olduklarını belirten Vali Ayhan şöyle konuştu:

“Bazı firmalar üretime geçti bazıları inşaat aşamasında, bazıları da ruhsat aşamasında ve üretim aşamasına yani işletmeye geçen firmalarımızın kapılarına da girişlerine Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılına atfen bu tabelayı hep birlikte buraya monte etmiş oluyoruz ve şehrimizin moral ve motivasyonunu artırmak, şehrimizin üreten bir şehir olduğunu kamuoyuyla paylaşmak en büyük düsturumuzdu. Biz OSB yönetimi olarak şehrin hedef koymasında, istihdamında, üretiminde adından söz ettiren bir şehir olması için her türlü gayreti seferber ediyoruz. Yatırımcının her zaman yanındayız, derdiyle dertlendiğimizi her daim söylüyoruz. Bu firmamızda da çalışanlar inşallah kazançları bol bereketli olur, yatırımcıya işletmeciye Rabbim daha bol bereketli kazançlar nasip eder ve daha da kapasitesini artıracağına inanıyorum. Biz 2023 yılında Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılında Sivas’ta 100 üretim ve istihdam kapısı açmaya, bunu kazandırmaya Sivas’ın bünyesinde bunu yeşertmeye ant içtik ve bunu da başaracağımıza ben inanıyorum.”

Vali Ayhan ve beraberindekiler daha sonra Türkiye Geneli Dijitalleşme Başlıklı KOBİGEL -KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında KOSGEB tarafından destek kararı alınan; BİRPET Ambalaj Tic. AŞ, AKTES Isı Sanayi ve Tic. Ltd. Şti ve Ezel Kozmetik Tic. ve San. AŞ’yi de ziyaret ederek firmalara hayırlı kazançlar diledi.

Benzer Haberler