19 Ekim Muhtarlar Günü Divriği’de törenle kutlandı

 19 Ekim Muhtarlar Günü Divriği’de törenle kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü Dolayısıyla Kaymakamlık Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı, ardından Mahalle ve Köy muhtarları Atatürk Anıtına çelenklerini sundular. Törenden sonra Köy ve Mahalle Muhtarları ile bir araya gelinerek kaymakamlık toplantı salonunda çay ve kuru pasta ikramı gerçekleştirildi.

Muhtarlar Dernek Başkanı Murat DEMİRKAYA konuşmasında “Yerel Demokrasimizin en eski niteliği olarak kabul edilen Muhtarlar günü, 2015 yılından bu yana her yıl 19 EKİM’ de kutlanıyor.

Bilindiği üzere 1829 yılından bu yana köy ve mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın Devlet kurumları ile olan ilişkilerinde aracı bir rol oynayan, yaptıkları fedakarca  çalışmalarla taktirini halktan alan, hizmetlerin en hızlı şekilde halkımıza ulaşmasını sağlayan, sorumluluk bölgelerindeki alt yapı çalışmalarından düğün ve cenaze işlemlerine kadar birinci derece muhatap olan, vatandaşlarımız ile yerel yönetimler arasında köprü olan, hem Devletimizi hem de milletimizi temsil eden, 24 saat hizmet veren, hangi saat olursa olsun vatandaşa kapısı açık olan tüm Muhtarlarımızın Muhtarlar gününü kutluyor, hayırlı ve başarılı çalışmalar diliyorum.

Bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Siyasi parti başkanlarımıza, kurum müdürlerimize ve çalışma arkadaşlarım kıymetli Muhtarlarıma çak teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler