203 Kişiye İstihdam İmkanı

 203 Kişiye İstihdam İmkanı

Sivas’ta üreten, büyüdükçe gelişen firmalarımız, istihdama katkı sunmaya devam ediyor. Hizmet sektörünün gelişmesiyle, istihdam ve çalışma hayatına desteklerini sürdüren ilimizdeki firmalarımız,  Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (Sivas İŞKUR) tarafından düzenlenen İşbaşı Eğitim Programları kapsamında; 2021 yılında çok sayıda kişiye iş imkânı sunacak.

Yeni yıla istihdam hedefleriyle başlayan ESTAŞ Eksantrik San. Tic. AŞ. 50, Yağmur Tekstil 33, Ozon Tekstil 22, TYH Uluslararası Tekstil 50 ve Yasin Tekstil 48 kişi olmak üzere toplamda 203 kişinin istihdamının sağlanması amacıyla firmalarımız ile Sivas İŞKUR arasında İşbaşı Eğitimi Programı protokolü imzaladı.

Programlara, Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan V. Cengiz Akpolat, İŞKUR İl Müdürü Hikmet Canpolat, KOSGEB Müdürü Bahattin Ünal, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Emre Torun, Demirağ Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mustafa Beştepe ve ORAN Sivas Proje Ofisi Koordinatörü Yunus Emre Şeker ile firmaların yöneticileri katıldı.

– İşbaşı Eğitim Programları İş Gücüne Destek Vermeye Devam Edecek

İşbaşı Eğitim Programları hakkında bilgi veren İŞKUR İl Müdürü Hikmet Canpolat,  programın İŞKUR’a kayıtlı işsizlerin mesleki tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumlarının sağlanması amaçlandığını söyledi.

İstihdam teşviki uygulama programlarının devam ettiğini de ifade eden Canpolat, aktif iş gücü hizmetlerinin sahada uygulanan modellerinden biri olan işbaşı eğitim programlarıyla Sivas’ta çok sayıda firmanın istihdam sağladığını söyledi. İstihdam sözü veren firmalara teşekkür eden İŞKUR İl Müdürü Canpolat, bu firmalar arasında köklü geçmişi ve kurumsal yapısı olan ESTAŞ’ın bugüne kadar 36 işbaşı eğitim programıyla 666 kişiyi istihdam ettiğini söyledi..

– Sivas’ın Gençlerine Yeni İş Kapıları Açılıyor

Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Cengiz Akpolat ise kurumsal başarılarıyla her geçen gün büyüyen firmalara katkıları nedeniyle teşekkürlerini ifade ederek, “Sivas sanayi alanında daha çok gelişecek, inanıyorum ki güç birliği ile Sivas’ın gençlerine yeni iş kapıları açılacak.” dedi.

– 2021 Yılında İstihdam Devam Edecek

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, 2020 yılının zor bir dönemden geçmesine rağmen ilimizdeki firmaların 2021 yılına yeni istihdam kararlarıyla girdiğini söyledi.

Yeni yılda, firmaların üretim ve istihdam odaklı çalışmalarına devam edeceğini anlatan Başkan Bilgin, salgın sürecinde her sektörün etkilendiğini, bu zorluklara rağmen işletmelerin personel sayılarında düşüş yaşanmadığına dikkati çekti.

Başkan Bilgin, 1. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren firmalara personel istihdamı için ortaya koydukları kararlılıklarından dolayı teşekkür ederek, “Devletimize, yerel yöneticilere ve bizlere düşen görev, moral ve motivasyonu dikkate alarak, üreticimize, tüccarımıza ve iş insanlarına sahip çıkmaktır. Üreticilerimizin daha çok üretmesi ve istihdama katkı sağlamaları için her zaman yanlarında olacağız” dedi.

– Üretimi ve İstihdamı Destekleyeceğiz

Şehirde hakim olan birlik beraberlik örneğinin devam edeceğini anlatan Başkan Bilgin, “İŞKUR,  kalifiyeli elaman arayan firmalarımız ile iş arayan vatandaşlarımız için önemli misyon üstlenmektedir. Katma değeri yüksek, nitelikli üretim modelinin Sivas’ta başarıyla uygulandığını anlatan Başkan Bilgin, “Devletimizin çözüm odaklı önerileri ve destekleriyle istihdamı ve üretimi arttırma noktasında çalışmalarımız devam edecek. Bugün imzaladığımız protokolün hayırlı olmasını diliyor, her firmamıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

– Vali Ayhan, 2021 Yılına Güzel İmzalarla Başladık

Sivas Valisi Salih Ayhan da 2021 yılına istihdam hedefleriyle başladıklarını dile getirerek, 2020 yılında firmaların azim ve kararlılıklarıyla, yaşanan zorlu süreçten başarıyla çıktığını söyledi. 2021 yılının ülkemiz başta olmak üzere ilimiz, bölgemiz ve firmalarımız açısından bereketli bir yıl olacağını dile getiren Vali Salih Ayhan, “Bu tür imzaları, bu tür protokolleri hakikaten çok önemsiyoruz. Benim en çok keyif aldığım, en huzur bulduğum, en mutlu olduğum imzalar istihdam odaklı imzalardır. ”dedi.

– İş Demek Aş Demektir

“İşbaşı eğitim programları kapsamında vatandaşlarımızın aşı ve ekmeği olacak” sözleriyle istihdamın öneminde vurgu yapan Vali Salih Ayhan, “İş demek bereket demektir, şehrimizin üretmesi demektir. İŞKUR İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen işbaşı eğitim programlarımız bugün olduğu gibi yarın da devam edecek. Bu vesile ile istihdam sözü veren ve işbaşı eğitim programından istifade eden firmalarımıza minnettarız.” dedi.

Vali Salih Ayhan ve beraberindekiler, işbaşı protokolü imza programlarının ardından Sivas’ta dünyaca ünlü bir markanın ihracatını yapan firmayı ziyaret ederek, ilimiz ekonomisi ve istihdamına sağladığı katkılardan dolayı teşekkür etti. Haber: T.Erdoğan

Benzer Haberler