30 Ağustos aydınlık yarınlarında habercisi olmuştur

 30 Ağustos aydınlık yarınlarında habercisi olmuştur

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 30 Ağustos Zafer Bayramının 101.yılını kutlamanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek Zafer bayramının aydınlık yarınların bir habercisi olduğunu ifade etti.

 Şanlı ve Türk tarihimizin en önemli kahramanlık destanlarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramının yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşadıklarını ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Bugün, bağımsızlığa olan inancımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. Yıldönümünü kutluyoruz. Bu zafer Türk milletinin yediden yetmişe verilen var olma mücadelesidir. Bu zafer milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bağımsızlık meşalemizin ebediyyen yanacağı bir zaferdir. 1922 yılında 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meyden Muharebesi dünyaya verilen en önemli mesajdır.

Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi ve benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşamasında vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yıl dönümünde aynı heyecanı yaşıyoruz. 

 30 Ağustos zaferi, insanlık tarihi boyunca hür ve bağımsız yaşamış bulunan, nice devletler ve imparatorluklar kuran, devlet olmanın onuruna, millet olmanın haysiyetine, vatan sevgisine erişmiş yüce Türk milletinin, hür ve bağımsızlık mücadelesinin ölmez anıtı olup, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal’in bağımsızlık umudunu hiç kaybetmeyen kahraman milletimize ve şanlı tarihimize sunduğu müstesna bir armağandır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan, bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle bir kez daha anıyor, Türk milletinin, esnaf ve sanatkarlarımızın Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler