30 Ağustos Zafer Bayramı şanlı tarihimiz

 30 Ağustos Zafer Bayramı şanlı tarihimiz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Kurtuluş savaşımızın ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanları ile dolu, ,tarihe damgasını vuran 30 Ağustos Zafer Bayramının 99. yılını kutladı. 
Sesob Başkanı Beşir Köksal, 30 Ağustos 1922 Zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu , Zafer Bayramının ilelebet yaşayacağını söyledi. 
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir açıklamada bulunan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal,  30 Ağustos Zafer Bayramının Türk milletinin yediden yetmişe verilen var olma mücadelesi olduğunu vurgulayarak, “ 1922 yılında 26 Ağustosta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meyden Muharebesi dünyaya verilen en önemli mesajdır.
Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan Sakarya Savaşından sonra düşman işgalini sonlandıracak büyük taarruzla 30 Ağustosta zafere ulaşılmıştır. Bu zafer, aydınlık yarınların habercisi olmuş, mutlu, huzurlu çağdaş bir yaşamın kapılarını açmıştır.
Milli Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi ve benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşamasında vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30. Ağustos Zafer Bayramının yıl dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir   coşkuyla kutlayacak olmamın  onur ve gururunu yaşıyoruz. dedi. Haber foto: Tülay ÇAKMAK

Benzer Haberler