40 Milyon TL Tutarında 277 Projenin İmza Töreni Gerçekleştirildi

 40 Milyon TL Tutarında 277 Projenin İmza Töreni Gerçekleştirildi

 “Üreten Çiftçi Gelişen Sivas” vizyonu kapsamında 2021 Yılı Makine Ekipman ve Ekonomik Yatırımlar Sözleşme İmza Töreni ile 2021 Yılı Bireysel Sulama Sistemleri Desteklemesi Sözleşme İmza Töreni gerçekleştirildi.

Sivas Valiliği himayelerinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü organizesinde gerçekleştirilen programda konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş ve Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ilimizde yürütülen tarımsal proje ve sözleşmeler ile çiftçinin daha da güçlendiğini anımsatarak, imza töreninin önemine vurgu yaptılar.

Gelecekte Ülkelerin Gücünü Belirleyecek En Önemli Başlıklardan Biri Tarım Olacak Sivas Valisi Salih Ayhan; Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında düzenlenen imza töreni için bir arada olduklarını hatırlatarak, “Yerli ve milli kalkınmanın yollarından biri de elbette tarım ve hayvancılıktan geçmektedir. Tarım, günümüz dünyasında tıpkı savunma sanayi gibi stratejik öneme sahip sektörlerden biri haline geldi. Artan gıda ihtiyaçları, iklim değişimleri gibi birçok neden gelecekte ülkelerin gücünü belirleyecek en önemli başlıklardan birinin tarım olacağını bizlere gösteriyor. 11. Kalkınma Planımızda devletimiz bu konudaki rotasını net bir biçimde ortaya koymuştur. Biz de bu rota doğrultusunda tarım ve hayvancılığı öncelikli tutan bir anlayış içerisinde önemli çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

66 İstihdam, 8.100 Dekar Alanda Sulama, 34 Yatırımcıya Ekipman, 1 Ahır Hayata Geçiyor

“Üreten Çiftçi Gelişen Sivas” vizyonu ile birçok prestij projenin hayata geçtiğini hatırlatan Vali Ayhan, “Bugün de Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınmanın Desteklenmesi Programı kapsamında desteklemeye hak kazanan 40 Milyon TL tutarında 277 projemize 18 Milyon TL hibe desteği sağlayacak imzaları atıyoruz. Ekonomik yatırımlar kapsamında 66 vatandaşımızın doğrudan istihdamı sağlanacak. Bireysel sulama destekleri sayesinde 8.100 dekar alan modern sulamaya geçmiş olacak. Ahır desteklerimiz kapsamında 34 yatırımcımız alet ekipman konusunda desteklenirken, 1 yeni ahır yapımına da destek verilecek. Bu saydığım rakamlar elbette projelerin doğrudan katkıları. Tarım ve hayvancılık, dolaylı etkisi yüksek bir sektör. Bu kapsamda bakılırsa ilimizin tarım ve hayvancılığına bu desteklerin önemli bir ivme kazandıracağını düşünüyorum. Desteklenmeye hak kazanan çitçilerimizi bir kez daha tebrik ediyor, emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından sözleşmeler imzalanarak temsili çekler yatırımcılara takdim edildi. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler