Altın kalpli çocuklara uzanan altın eller

 Altın kalpli çocuklara uzanan altın eller

Geleneğin ustaları Malatya’da depremzede çocuklarla buluştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, “Altıneller Altın Kalplerle Buluşuyor Projesi” kapsamında geleneksel el sanatları ustalarıyla depremden etkilenen çocukları bir araya getirdi.

Bakanlığa bağlı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğünce gerçekleştirilen ve konteyner kentlerdeki çocuklara psikolojik destek sağlamak amacıyla hazırlanan proje doğrultusunda ebru ve ahşap ustaları konteyner kentlerde çocuklar için atölye çalışmaları yaptı.

Altın ellerin altın kalplerle buluştuğu, ustaların öğretip çocukların deneyimlediği etkinlikte çocuklara topaç ve geleneksel giysili bebek gibi oyuncaklar ile yapboz, boyama kitabı ve Karagöz eğitim setleri de hediye edildi.

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş, deprem bölgesinde düzenledikleri projelerle yaşanan afetin çocuklar üzerindeki olumsuz etkisini en aza indirmeyi ve çocuklara psikolojik destek sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Bugüne dek binlerce çocuğa ulaştıklarını aktaran İbiş, etkinliklerin yıl içinde genişletilip zenginleştirilerek devam edeceğini aktardı. Haber Foto: Kültür ve Turizm bakanlığı 

Benzer Haberler