Altınyayla ve Şarkışla’da Tedbirler Artırıldı

 Altınyayla ve Şarkışla’da Tedbirler Artırıldı

Sivas Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel, son dönemde artış gösteren Şarkışla ve Altınyayla ilçelerini ziyaret ederek, alınacak tedbirler ve yapılacak denetimler hakkında toplantı gerçekleştirdi.

Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel, vaka sayılarının artış gösterdiği Şarkışla ve Altınyayla ilçelerini ziyaret ederek ilçe heyeti ile toplantı gerçekleştirdi. İlk olarak Şarkışla Kaymakamlığını ziyaret eden Temel, Şarkışla Kaymakam Vekili Necati Aktan ve ilçe protokolü ile görüştü. Nüfus yoğunluğuna göre en fazla vakanın Şarkışla’da olduğuna dikkat çeken Vali Yardımcısı Temel, ilçe halkından kurallara uymaları uyarısında bulundu.

Daha sonra Altınyayla ilçesine geçen Vali Yardımcısı Temel, burada yaptığı açıklamada ilçede vaka sayılarının öncesinde düşük olduğunu ancak son dönemde artış gösterdiğine dikkat çekti. Temel, “Sivas genelinde durumumuz çok iyi düzeyde, nüfus oranımıza göre aktif hasta sayımız çok düşük düzeyde. Bunda da en büyük pay, duyarlı Sivaslılarındır. Tedbirlere riayet ediyorlar, vatandaşlarımız kurallara uyuyor. Son dönemde çok ufak bir artış var, stabil gidiyor ama ufak bir kıpırdama var. İlçelere baktığımızda tüm ilçelerimizde 150 aktif vakamız var. Bu aktif hastaların 60’ı Şarkışla ilçemizde, 30’a yakını da Altınyayla’da. Bu iki ilçemizdeki yoğunluk bizi biraz tedirgin etti. Kaymakamlarımızın başkanlığında, belediyelerimiz, emniyetimiz, jandarma ekiplerimiz sahada, güzel tedbirler aldı. Birçok karar uygulamaya geçti.” dedi.

– Ev Ziyaretlerini Azaltın

İlçede vaka sayılarındaki artışın en büyük nedeninin ev ziyaretleri olduğunu ve bunun azaltılması gerektiğini belirten Vali Yardımcısı Temel şöyle konuştu:

“Özellikle Şarkışla ve Altınyayla’da yaşayan vatandaşlarımız son dönemde ev ziyaretleri başta olmak üzere mobilizeyi biraz aşağı çekerlerse idarecilerimize daha çok yardımcı olacaklar inşallah. Biran önce bu yüksek vakalardan kurtulacağız inşallah, öyle temenni ediyoruz. İnşallah hayırlısıyla bu illetten biran önce kurtuluruz. Şarkışla ve Altınyayla’yı biran önce temizleme niyetindeyiz. Bugünde kaymakamlarımızla bu konuda istişare etmek için ilçelerimize geldik. Sivas yoğunluk haritasında Altınyayla ve Şarkışla kırmızı kaldı. Bu ilçeler dışında stabilizeyi sağladık. İnanıyorum ki yakın zamanda tedbirlere sıkı sıkıya bağlı kalarak ve uyarıları dikkate alarak bu ilçelerimizde de vaka sayıları hızlı bir inişle stabil olacaktır.”

Benzer Haberler