Amacımız; gençleri spora yönlendirmektir

 Amacımız; gençleri spora yönlendirmektir

Önder Sivas İmam Hatipliler Derneği bünyesinde kurulan Öncü Gençlik ve Spor Kulübü 4. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut Başkan Ramazan Baltepe güven tazeledi.

Sivas İmam Hatipliler Derneğinde yapılan genel kurulda saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Yönetim kurulunun çalışmaları hakkında bilgi veren Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ramazan Baltepe, iki yıllık yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. 7 yıl önce kurulan spor kulübünün gençlere yönelik yaptığı faaliyetlerde gündeme geldiğini ifade ederek, “Sivas İmam Hatipliler Derneği bünyesinde oluşturmuş olduğumuz spor kulübümüz İmam Hatip Liselerinde okuyan öğrencilerimizin oluşturduğu voleybol, güreş, masa tenisi ve tekvando branşlarında faaliyet göstermektedir. İmam Hatipli gençlerimizi spora yönlendirmek, boş zamanlarında spor yapmalarını sağlamak amacıyla sportif etkinliklere de yer vermekteyiz. Bunun yanısıra her yıl merkez ve ilçe İmam Hatip Orta Okulları ve Liselerinde 7 branşta müsabakalar düzenliyoruz. Amacımız gençlere sportif alanlarda hizmet etmek, onları spora yönlendirmektir. Etkinliklerimizde bizlere her konuda destek olan İmam Hatipliler Derneği Başkanımız Hüseyin Duman ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yönetim kurulu, denetim kurulu raporları okunduktan sonra ibra edildi. Tek liste ile gidilen genel kurulda mevcut Başkan Ramazan Baltepe birkez daha Öncü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanlığına seçildi. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler