Anadolu Ajansı güvenirliğini kazanmıştır

 Anadolu Ajansı güvenirliğini kazanmıştır

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Halkımızı doğru bilgilendirerek, yapmış olduğu haberlerle milletin güvenini ve saygınlığını kazanan Anadolu Ajansının Türk basınında en önemli taşlarından biri olduğunu söyledi.
Anadolu Ajansı’nun kuruluş yıldönümü nedeniyle açıklamalarda bulunan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 6 Nisan 1920’de kurulan ve Milli Mücadelenin sesi olan Anadolu Ajansının, kuruluşunun 103. yıl dönümünü kutlu olsun. Anadolu Ajansı kendini sürekli yenileyerek ve geliştirerek ilk günkü anlayış ve ilkeleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.
Halkımıza, esnaf ve sanatkârımıza kuruluşundan bu güne kadar doğru, tarafsız, ilkeli ve sorumlu habercilik anlayışı içerisinde görevini yürüten, sorunları doğru ve tarafsız bir şekilde gündeme getiren, yayıncılık anlayışını sürdüren Anadolu Ajansı 103 yaşına girmiş bulunmaktadır.
Anadolu Ajansı kurulduğu günden itibaren habercilik alanında güvenilirliğini kanıtlamış , ilkesinden taviz vermemiş ve yaptığı haberlerle ülke genelinde ve ilimizde güvenilir bir haber kaynağı olmuştur. Milletimizden aldığı güçle her zaman ve her ortamda milletimizin sesi olan Anadolu Ajansı, ülkemizin kuruluşundan günümüze dek yaşadığı değişimin ve gelişimine de her zaman şahitlik etmiş, hizmetleriyle de ülkemizi gururlandırmıştır.
Bu alanda doğru, ilkeli ve tarafsız haberciliğin yerleşmesinde, basın sektöründe gazeteci , yazar yetişmesinde Anadolu Ajansı her zaman öncülük etmiştir ve etmeye de devam etmektedir. Tarafsız haberciliğe verdiği önemle de gazetecilik ve habercilik alanında bir okul niteliği kazanmıştır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve her geçen gün teknolojik gelişmeleri de yakından takip ederek kendini yenileyen, teknolojik imkanlarla hizmet vererek bu günlere gelen Anadolu Ajansı, dünya genelinde ülkemizin de en güçlü sesi olmuş ve olmaya da devam etmektedir. Anadolu Ajansı, İletişim sektöründeki gelişmeleri yakından takip ederek yurt içi ve yurt dışındaki teşkilatlanması ile çok yönlü habercilik anlayışını başarılı bir şekilde yerine getirmeye devam etmektedir “dedi
Başkan Demirgil, Türk basınının temel kurumlarından biri olan Anadolu Ajansının kuruluş yıl dönümünü kutlayarak başarılı hizmetler gerçekleştiren Büro Müdürü Önder Felek’in şahsında gece gündüz demeden kamuoyunu bilgilendirmek için her kademede yoğun tempoyla çalışan mesai arkadaşlarını ,ilçelerde emek veren muhabirlerini kutlayarak nice yıllar temenni etti. Haber Foto: Sivas SESOB

Benzer Haberler