Ankara – Sivas Hızlı Tren hattı hizmete açıldı

 Ankara – Sivas Hızlı Tren hattı hizmete açıldı

“Türkiye’nin Mega Projeleri” arasında yer alan ve vatandaşların hizmetine açılan, Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile Sivas’a gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve beraberindekiler, Sivas YHT Garı’nda Vali Yılmaz Şimşek ve beraberindekiler tarafından karşılandı.

Ardından kent merkezinde kendisini bekleyen Sivaslılarla buluşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, tüm Sivaslılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiği söyleyerek, mayıs ayı sonuna kadar hızlı trenin ücretsiz olarak hizmet vereceğini söyledi.

Ankara- Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattını, bugün resmen hizmete açtıklarını ifade eden Oktay, “Ankara’dan trene bindik. Önce Kırıkkale istasyonunda, oradaki vatandaşlarımızla bu sevinci paylaştık. Ardından Yozgat’a geldik, oradaki kardeşlerimizle bu mutluluğu yaşadık. Şimdi de Sivas’ta sizlerle kucaklaşıyoruz. İşte şimdi, bir bayram ertesi, hızlı tren hattımızı kullanarak sizlerin huzuruna geldik. Ankara-Sivas Hızlı Tren Hattının ülkemize, Sivas’ımıza ve tüm şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Biraz önce Sayın Cumhurbaşkanımızda sosyal medyadan duyurdular. Bu müjdeyi Sivas’ta, sizlerle tekrar paylaşmak isterim. Ankara- Kırıkkale- Yozgat- Sivas Hızlı Tren hattı gidiş ve dönüşünden Mayıs ayı sonuna kadar her hangi bir ücret alınmayacaktır. Cumhurbaşkanımızın hediyesi.” dedi.

405 kilometrelik bu hat sayesinde Sivas’tan Ankara’ya 2 saatte, İstanbul’a 6 saatte gidilebileceğini söyleyen Oktay, bu hattın Sivas’ta bitmeyeceğini, hattın buradan Erzincan’a, Erzurum’a, Kars’a kadar uzanacağını aktardı.

Konuşmaların ardından toplu açılış töreni gerçekleştirilerek kurdele kesildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay daha sonra Sivas Valiliğini ziyaret etti. Oktay, Vali Yılmaz Şimşek’i makamında ziyaret ederek valilik şeref defterini imzaladı.

Benzer Haberler