Araç Bakımı yaptırmadan yola çıkmayın

 Araç Bakımı yaptırmadan yola çıkmayın

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil,  okulların tatil olması 9 günlük kurban bayramı tatili nedeniyle yola çıkacak vatandaşları uyararak, araç bakımlarını yaptırmalarını ve trafik kurallarına uymalarını tavsiye etti.Birlik ve beraberliğin  en güzel örneklerinin yaşandığı, dostluk ve kardeşlik duygularının güçlendirdiği Kurban bayramına girecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, tatilinde 9 gün olması nedeniyle vatandaşların memleketlerine ve tatil beldelerine gideceğini vurgulayarak, vatandaşları uyardı. Sesob Başkanı Demirgil, “Okulların tatile girmesi ve dokuz günlük Kurban Bayramı dolayısıyla yola çıkacak sürücülerin araçlarını mutlaka oto tamirci esnaflarımıza göstermelidir.
  Güvenli bir yolculuk için sürücülerin yola çıkmadan önce mutlaka araçlarını kontrol ettirerek, yağ, su seviyesi aydınlatma, fren balataları, lastik bakımı, sileceklerin kontrol edilmesi gibi rutin kontrolleri mutlaka yaptırmalıdır. Eksiklikler varsa giderdikten sonra yola çıkılmalıdır. Yolculuk esnasında Araç sürücülerimiz yolculuk esnasında trafik kurallarına uymalı, yorgun ve uykusuz bir şekilde araç kullanmamalı ve yasal hız limitine mutlaka uymalıdır. Yolda oluşabilecek herhangi bir lastik patlamasına karşı yedek lastik, ilk yardım seti, bijon anahtarı, reflektör ve çekme halat bulundurulmalıdır” dedi.
  KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN
Toplumun değerlerinin hatırlandığı, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinin yer aldığı, dostluk, kardeşlik duygularının güçlendiği özel günlerden birinin de Kurban Bayramı olduğunu vurgulayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Kurban Bayramı, islam alemi için büyük önem taşımaktadır. Bayramlarda dargınlıkları, acıları unutarak sevgi ve dostluk bağlarımızı daha da güçlendirmeliyiz. Bizler gelenek ve göreneklerine bağlı bir toplumun üyeleriyiz. Bu yüzden mağdur olanları koruyarak, yardıma muhtaç olanlara yardım ederek, birbirimize destek olup acılarımızı azaltarak, mutluluklarımızı, kesmiş olduğumuz kurbanlarımızın etini paylaşmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle halkımızın, esnaf ve sanatkarlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum” ifadelerine yer verdi. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler