Araç bakımını yaptırın, kış lastiğinizi taktırın

 Araç bakımını yaptırın, kış lastiğinizi taktırın

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil , soğuk havanın başlaması ile birlikte sürücüleri kış lastıği ve araç bakımı konusunda uyardı.

Yurdumuzun birçok bölgesinde hava sıcaklıklarının düşmesi ve kış mevsimine girilmesi nedeniyle sürücülerin hazırlıksız yakalanmamaları için uyarıda bulunan Sesob Başkan Hakan Demirgil, “Özellikle yolcu ve eşya taşımada kullanılan araçlarda kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık tarihi itibariyle yürürlüğe girecektir. Şehirler arası karayollarında seyreden tüm kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs, kamyonet ile otomobiller 1 Aralık tarihi itibariyle kış lastiği takması zorunludur. Araç sürücülerimizin can ve mal güvenliği açısından araçlarınıda belirlenen tarihi beklemeden kış lastiklerini taktırmalarını öneriyoruz.Kış lastiği taktırmayan sürücülere yapılacak denetimlerde cezai işlem uygulanacağından dolayı kış lastiklerini zamanında taktırmalıdır “ Dedi.

ÖZEL ARAÇLARDA RİSK TAŞIMAKTADIR

Sivas Esob Başkan Hakan Demirgil, özellikle kış aylarında kazaların arttığına da dikkat çekerek, trafikte ticari araçlar kadar özel araçlarında risk taşıdığını, bu yüzden kış lastiği kosusunda duyarlı olunması gerektiğini dile getirerek, gizli buzlanma, yağışlar, yolların kaygan olması nedeniyle tüm araç sürücülerinin kış lastiği kullanımına dikkat etmesi gerektiğini hatırlattı.

ARAÇLARINIZIN BAKIMINI YAPTIRIN

Bir araç için kış aylarında lastik değişimi kadar bakımınında önemli olduğunu kaydeden Sesob Başkanı Demirgil, “Araçların lastikleri kadar bakımları da önemlidir.

Araçlarımızın genel bakımlarını mutlaka yaptırmalıyız.

Araçlarımızın bütün mekanızmalarını tekrar gözden geçirerek araçlarımızı kışa hazır hale getirmeliyiz” ifadelerine yer verdi

Esnaf ve sanatkarlara da uyarılarda bulunan Sesob Başkanı Demirgil, araç bakımına yaptıran ve kış lastiği değişimini yapacak sürücülere yardımcı olunmasını ve müşteri menuniyetine önem vermelerini tavsiye etti Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler