Artık berber ve kuaförlerde tatil yapacak

 Artık berber ve kuaförlerde tatil yapacak

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, berber , kuaför ve güzellik salonları işleten esnafların da bir gün tatil yapacağını söyledi.

Ticaret Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının almış olduğu karar sonrasında  Berber, Kuaför ve Güzellik salonlarının 1 Ekimden itibaren haftada bir gün kapalı olacağını ifade eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil,  kapatma yetkisinin de Valide olduğunu belirtti.

Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı , Esob Başkan Yardımcısı, Federasyon Genel Başkan vekili Ömer Şeker ile birlikte ortak bir açıklama yapan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, sektörde faaliyet gösteren esnafların da dinlenmeye, ailesiyle zaman geçirmeye ihtiyacı olduğunu dile getirerek, “Berber, kuaför ve güzellik salonu işleten esnaflarımız haftanın her günü çalıştığı için ailelerine zaman ayıramıyordu. Bu da aileler arasında geçimsizlik, huzursuzluk yaratıyordu.

 Ticaret Bakanlığının uygulaması esnalarımız arasında memnuniyetle karşılanmıştır. Sektörümüz nefes alacak, hayat bulacak ve esnaflarımız ailesine tatil gününde zaman ayıracaktır. Ayrıca ortadaki haksız rekabette ortadan kalkacaktır. Esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Esnafımızın sorunlarıyla yakından ilgilenen, bakanlık düzeyinde girişimlerde bulunan Federasyon başkanımız Bayram Karakaş’a ,  Tesk Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’e, Ticaret ve İçişleri Bakanlarımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.

Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker ise yıllardır bu mücadeleyi yaptıklarını, kapanma ile ilgili kararlar alındığını fakat; esnafın duyarlı olmadığını söyledi.

Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Federasyonu olarak yapmış oldukları girişimlerin olumlu sonuçlanmasından memnun olduklarını hatırlatan Şeker, “Berber  Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri  Federasyonumuzun da görüşleri alındıktan sonra Berber Kuaför ve Güzellik Salonu işleten esnaflarımız 1 Ekim itibariyle bir günlük tatil yapabilecektir. Esnafımız için çok önemli bir gelişmedir. Artık esnaflarımız ailelerine ve çocuklarına daha fazla zaman ayırma imkanı bulacaktır. Sivas Valiliğimiz odamızdan görüş alarak  Berber, kuaför ve güzellik salonlarının kapanma günleri belirleyecek . Uygulama 1 Ekimde başlayacaktır.

Her zaman sorun ve sıkıntılarımızla ilgilenen Birlik Başkanımız Hakan Demirgil’e, Federasyon Başkanımız Bayram Karakaş’a, TESK Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler