Aşık Veysel’in vefatının 50. yıl dönümünde “Ben Giderim Adım Kalır” adlı açılış konseri düzenlendi

 Aşık Veysel’in vefatının 50. yıl dönümünde “Ben Giderim Adım Kalır” adlı açılış konseri düzenlendi

UNESCO tarafından Halk Ozanımız Âşık Veysel’in vefatının 50. yıl dönümünün “2023 Âşık Veysel Anma ve Kutlama Yılı” ilan edilmesi münasebetiyle, @TCKulturTurizm tarafından “Ben Giderim Adım Kalır” adlı açılış konseri düzenlendi.

Konsere Vali Yılmaz Şimşek de katıldı.

Programda Şatıroğlu ailesi adına konuşan Çiğdem Özer ile @UNESCO_Turkey Bşk. Prof. Dr. Oğuz Öcal, @TCKulturTurizm Güzel Sanatlar Genel Md. Ömer Faruk Belviranlı; Ozan’ın gönül gözüyle kazandırdığı değerlerin tanıtılacak olmasından dolayı memnun olduklarını söyledi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ise Veysel’in dizelerinden örnekler sunarak 2023 yılı boyunca düzenlenecek etkinliklerle ozanın gönül dünyasından türkülere uzanan değerli mesajların çok daha fazla insana ulaşacağını ifade etti.

“Veysel’in fani dünyayı terkinden bugüne kadar geçen 50 senede onun sözüne, sazına, irfanına hep kulak verildi. Büyük ozanın inancı, muhabbeti, şiiri kalplerde ve zihinlerde yankı buldu” diyen Vali Yılmaz Şimşek ise, “Dostları onu hiç unutmadı, hep hatırlayacak” dedi.

Koro Şefi Enver Merallı yönetiminde, @TCKulturTurizm Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü sanatçıları tarafından “Ben Giderim Adım Kalır” adlı konser Sivaslılarla buluştu.

Konserde Âşık Veysel’in sevgi, barış, tabiat ve beraberliği konu alan birbirinden güzel eserleri icra edildi. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler