Aydın; Her zaman sizinleyiz

 Aydın; Her zaman sizinleyiz

Sivas Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şube yönetimi Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde öğrenim gören Doğu Türkistanlı öğrencilerle iftar programında bir araya geldi.

İftar programına Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, , Prof.Dr. Hakan Yekbaş, sendika yönetimi ve öğrenciler katıldı.

İftar öncesi şube başkanı Doç.Dr. Yüksel Aydın ve beraberindekiler öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti. Aydın sohbette yaptığı konuşmasında” Doğu Türkistan’da yaşanan insanlık dışı zulmün bir an önce son bulmasını istiyoruz. Doğu Türkistan’ın   devamlılığının sağlanmasını bekliyoruz. Sizlerin ve Doğu Türkistan halkının her zaman yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz “dedi

REKTÖR PROF.DR. ALİM ÖĞRENCİLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ

Sendika tarafından düzenlenen iftar yemeği öncesi ve sonrası Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr., Alim Yıldız ve rektör yardımcısı Prof.Dr. Hakan Yekbaş öğrencilerle yakından ilgilendi ve sofra başı sohbetinde öğrencilerle bilgi alışverişinde bulundu.

Öğrencilerle yakından ilgilenen SCÜ Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız, iftar sonrası öğrencilerin fotoğraf isteklerini de geri çevirmeyerek, tüm öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

İftara katılan Doğu Türkistanlı öğrenciler ise, Türkiye’nin her zaman yanlarında yer almasından duydukları gurur ve mutlulukları dile getirerek, Üniversite yönetimine ve sendikaya teşekkür ettiler. Haber: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler