Bakan Murat Kurum Sivas’ta

 Bakan Murat Kurum Sivas’ta

Bakan Kurum, Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen “Millet Bahçesi İlk Fidan Dikimi, Kale Projesi Temel Atma, 746 Konut Anahtar Teslim ve Toplu Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, yaşadıkları yerin başta deprem olmak üzere pek çok afetin de sıklıkla görüldüğü bir coğrafya olduğunu söyledi.

Son olarak 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremleri ve tarihlerinde görülmemiş büyüklükte bir acıyı, asrın felaketini, 81 ilde, 85 milyon vatandaşla birlikte yaşadıklarını anımsatan Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü:

“50 bin kardeşimizi, gerçekten çok zor, enkaz başında yavrusunu, evladını bekleyen, enkaz başında annesini, babasını bekleyen, 50 bin kardeşimizi yitirdiğimiz bu depremler 81 ilimizi, 11 ilimizdeki yaşayan vatandaşlarımızı ve o bölgedeki 14 milyon kardeşimizi doğrudan etkiledi. Emin olun dünyanın neresine giderseniz gidin bu kadar kısa zamanda afete müdahale eden, afetin yaralarının sarılması için canla başla çalışan ve afetin ilk anından itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tüm şehirlerde depremzede kardeşlerinin yanında olan, hiçbir kardeşini açta, açıkta bırakmayan, afetten sadece ve sadece 20 gün sonra ilk temellerini atan ve inşallah bir yıl içerisinde yapacağımız 319 bin konutun temellerini iki ay içerisinde atacağız deyip ve yine hasar tespitle birlikte 650 bin yeni yuvayı, güvenli yuvayı inşa edecek hiçbir ülke bulamazsınız. İşte o ülkenin adı Türkiye’dir. Bu söz, 55 günde 70 bin konutun yapımına başlayan büyük ve güçlü Türkiye’nin sözüdür. Türkiye’de 20 yılda 5 milyon yeni yuva kuran, bu ülkeye çağ atlatan, 20 yılda asırlık işleri yapan Genel Başkanımız, liderimiz, Cumhurbaşkanımızın, Recep Tayyip Erdoğan’ın sözüdür.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söz verdiğini, çalıştığını, gayret ettiğini ve o gayret neticesinde çalışmalarını bitirdiğini ifade eden Kurum, eserleri bir bir hayata geçirdiğini kaydetti. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler