Başkan BAKAR; “2021 Yazı Geçeli Çok Oldu”

 Başkan BAKAR; “2021 Yazı Geçeli Çok Oldu”

“2021 Yılı Yaz Döneminde Açılacaktı!”

Başkan Bakar, “Milletvekili adaylarına ve şehrin yöneticilerine duyurulur. 2021 yazı geçeli çok oldu.” dedi.

Sivas Turizm Derneği Başkanı Gazeteci Hakan Bakar, Sivas’ın turizm açısından önemli ilçelerinden biri olan ve Unesco tarafından dünya kültür mirası listesinde yer alan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifasına ve ilçeye daha fazla turist gelmesi için önemli bir proje olan ve ulaşım anlamında büyük bir kolaylık sağlayacak Divriği Havaalanının yetkililer tarafından geçtiğimiz yıllarda yapılan açıklamalar da 2021 yılı yazında hizmete gireceği söylenmesine rağmen neden hala açılmadığını ve ne zaman hizmete gireceği konusunda kamuyu tarafından merak edildiğini söyledi.

Başkan Bakar, “Geçtiğimiz dönem Sivas Valisi Sayın Salih Ayhan bey 2020 yılında uzun süre atıl bir şekilde kalan havaalanında incelemelerde bulunmuştu. Sayın Ayhan, “Ocak ayında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne gerekli başvurular yapılarak, 2021 yazında ilk inişi planlıyoruz şeklinde açıklama yaparak, bu, Divriği için büyük bir heyecan ve önemli bir imkan demişti.” Bu söylemlerin üzerinden geçen zaman diliminde, 82 yıl önce yapılan ‘Türkiye’nin ilk ilçe havaalanı’ özelliğini taşıyan Sivas’ın Divriği ilçesinde, yapımı 1941 yılında tamamlanan ve uzun süre kullanılmayan havaalanı, sivil havacılık projelerinin tamamlanmasının ardından 2021 yaz döneminde yeniden açılacaktı. Ama aradan geçen bunca zamana rağmen Divriği Havaalanındaki çalışmaların henüz tamamlanmadığını ve hizmete açılmadığını görmekteyiz.” şeklinde ifade etti.

Divriği Havaalanının ne zaman açılacağı yönünde yetkililere de seslenen Başkan Bakar, “ilçemizin turizmi açısından çok önemli olan bu konu hakkında bu işi yapan özel sektör yetkili kişileri kamuoyunu bilgilendirecek bir şekilde açıklama yaparlarsa hem ilçe halkı hem de turizm ile ilgilenen firmalar daha sağlıklı aydınlatılmış olurlar.” şeklinde konuştu. Haber foto: Hakan BAKAR

Benzer Haberler