Başkan Bilgin, köprülü kavşak projesini inceledi

 Başkan Bilgin, köprülü kavşak projesini inceledi

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, köprülü kavşak projesini inceledi. Bilgin “Burada nimet-külfet dengesi var. Projenin hayata geçmesi için belli güzergâhların kapatılması gerekiyor. En hızlı şekilde trafik akışının sağlanacağı şekilde planlama yapıldı. İnşaat sürecinde de birtakım aksamalar olabilir bu noktada hemşerilerimizin anlayışına sığınıyoruz. Proje tamamlandığı zaman kesintisiz ulaşımı birlikte sağlamış olacağız. Hayırlı olsun” dedi.

Numune Hastanesi kavşağında yaşanan trafik yoğunluğunu gidermek amacıyla bölgede köprülü kavşak projesi başlatıldı. Projeyi yerinde inceleyen Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Karayolları 16. Bölge Müdürü Mustafa Türksoy ve ekiplerden bilgi aldı.

Sivas-Erzincan çevre yolu üzerinden Numune Hastanesi’ne bağlantıyı sağlayan kavşaktaki trafik sıkışıklığını çözüme kavuşturmak amacıyla başlatılan köprülü kavşak projesi devam ediyor.

Proje hakkında bilgi veren Karayolları 16. Bölge Müdürü Türksoy, “Hastane kavşağımızın ihalesini yaptık, yer tesliminin ardından işimize başladık. Önümüzdeki günden itibaren fore kazık çalışmalarına başlayacağız. İlk etapta Erzincan istikametinin trimer kazısını tamamladık, köprü ayakları ile birlikte çalışmalarımıza başladık. Trafik sirkülasyonunu da karşılıklı olarak projelendirip imza altına aldık. Akışta herhangi bir problem yok, çalışmalarımız yıl sonunda tamamlanarak hizmete açılacak.” ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise “Şehrimizin önemli ulaşım projelerinden bir tanesi… Hastanenin de bölgeye gelmesi ile yoğun bir trafik oluşuyordu. Çözüme kavuşturmak amacıyla Karayolları Bölge Müdürlüğümüzün yapmış olduğu proje ihale edilerek inşaat çalışmaları başladı. Bölge Müdürümüzün şahsında tüm ekibe teşekkür ediyorum. Burada nimet-külfet dengesi var. Projenin hayata geçmesi için belli güzergâhların kapatılması gerekiyor. En hızlı şekilde trafik akışının sağlanacağı şekilde planlama yapıldı. İnşaat sürecinde de birtakım aksamalar olabilir bu noktada hemşerilerimizin anlayışına sığınıyoruz. Proje tamamlandığı zaman kesintisiz ulaşımı birlikte sağlamış olacağız. Hayırlı olsun.” dedi. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler