Başkan Demirgil; Esnaflarımız birbirine yardımcı olmalı

 Başkan Demirgil; Esnaflarımız birbirine yardımcı olmalı

Özellikle düğün sezonundaki konsept organizasyonlarında yaşanan sıkıntılara son noktayı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil koyarak herkesin kendi işini yapması gerektiğini söyledi.

Düğün sezonunda kuaför, fotoğrafçı ve gelinlikçiler arasında yaşanan sıkıntılara çözüm bulmak, haksız rekabeti ortadan kaldırmak amacıyla toplantı yapıldı.

Özel bir salonda yapılan toplantıya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Elektrikçiler Esnaf Odası Başkanı Sadi Aytak, Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Odası Başkanı Ömer Şeker, Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Yıldız, Marangozlar Odası Başkanı Raif Aydın ile meslek mensupları katıldı.

Toplantıda üyelerin sorun ve sıkıntılarını dinledikten sonra oda başkanlarının da görüşlerine yer veren Sesob Başkanı Hakan Demirgil, düğün sezonunda bazı meslekler arasında yaşanan sorun ve sıkıntıları ortadan kaldırmak amacıyla bir araya geldiklerini ifade ederek, “Bazı esnalarımız düğün sezonunda gelinlik, kuaför, fotoğrafçı gibi organizasyonlarını tek çatı altında yaparak hizmet vermeye çalışıyor. Bu da esnaflarımız arasında haksız rekabete yol açıyor.

Zaman zaman bu sıkıntıları esnaflarımız bizlere de aktarıyorlar. Burada meslek mensubu oda başkanlarımızla birlikte bir araya geldik. Bu haksız rekabeti ortadan kaldırmak amacıyla esnaflarımızla görüş alışverişinde bulunduk.

Esnaflarımızın çoğunluğu bu tür düğün paketlerine ve düğün organizasyonlarına karşı çıkıyorlar. Kuaför, gelinlikçi ve fotoğrafçı esnaflarımızdan ricamız herkesin kendi işini yapmasıdır.

Esnaflarımızın birbirine ve mesleklerine saygı duymasını ve mağduriyetin yaşanmamasını bekliyoruz. Esnaflarımız birbirine ve mesleklerine saygı duyarlarsa haksız rekabette ortadan kalkacaktır” dedi. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler