Başkan Demirgil; Genel sekreterlerimizin eğitimi önemli

 Başkan Demirgil; Genel sekreterlerimizin eğitimi önemli

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından merkez ve llçe odalarda görevli genel sekreterlere yönelik olarak eğitim semineri düzenlendi.

Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ile Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği işbirliği ile gerçekleştirilen eğitim semineri, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları birliği Salonunda gerçekleştirildi.

Seminere Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Cevat Akgönüllü, Ticaret Uzmanları Ünal Okumuş, Nazan Zer Irak ve Canan Yıldız katıldı.

Eğitim seminerinin açılış konuşmasını yapan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, odalarda görev yapan genel sekreterlerin görevlerine en güzel şekilde yerine getirdiğini, bu tür eğitimlerin de faydalı olduğunu ifade ederek, “Genel Sekreterlerimiz, bizler ile esnaflarımız arasında köprü oluşturmakta ve onlara yardımcı olmaktadır. Esnaf teşkilatı olarak bu tür eğitimlerin önemli olduğunu dile getiriyoruz. Genel Müdürümüz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bu eğitimi yapıyoruz. Sekreterlerimizin her konuda bilgi olması esnafımıza katkı sağlamaktadır. Faydalı ve yararlı bir eğitim olduğunu ifade ediyor, genel müdürümüzün şahsında emeği geçenlere, daire başkanımıza ve uzmanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Daire Başkanı Cevat Akgönüllü ise genel sekreterlerin belirli konularda ve ESBİS sisteminde sıkıntı yaşadığını, bu sıkıntıları da bu tür eğitimlerle yüz yüze çözdüklerini dile getirerek faydalı bir eğitim olduğunu dile getirdi.

Ticaret Bakanlığı uzmanları Nazan Zer Irak ve Canan Yıldız teşkilat yapısı, 5362 sayılı kanunla ilgili mevzuatlar, oda kayıtları, meslek kuruluşları, teşkilat yapısı hakkında bilgi verdi.

Ticaret Uzmanı Ünal Okumuş ise Ticaret Bakanlığı ve esnaf teşkilatlarının kullanmış olduğu ESBİS sistemi ve sistem içerisinde yaşanan sıkıntılara değindi.

Eğitimin sonunda genel sekreterlere odaların genel sekreterlerine katılım sertifikası verildi. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler