Başkan Demirgil; Miraç Kandilimiz mübarek olsun

 Başkan Demirgil; Miraç Kandilimiz mübarek olsun

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Yüce peygamberimiz (SAV)’in cenabı Allah’ın yüksek huzuruna kabulü olan Miraç kandiline ulaşmamın gururunu yaşadıklarını ifade ederek, İslam âleminin, esnaf ve sanatkarların ve vatandaşların hem cumasını hem de kandilini kutladı.

Miraç kandili dolayısıyla açıklamalarda bulunan Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, “İslam aleminde ‘Allah’a yükseliş ve arınma’ olarak kabul edilen Miraç Kandil’inin Cuma akşamı idrak edeceğiz.
Allah’ın bir emaneti ve islam aleminin olmazsa olmaz şartlarından birisi olan beş vakit namazın farz kılındığı, Alllah’a hiçbir şeyi ortak koşmayanların affedileceğinin müjdecisi Miraç gecesinde verilmiştir. Bu gece Cenab’ı hakkın, kendisine yönelip af dileyen müminleri bağışlayarak kurtuluş beraatı verildiği gecedir.  Manevi duygularımızı canlandıran, iç dünyamıza doğru yolculuk yaparak kendimizi de sorgulamamızı sağlayan kutsal gün ve geceler bizleri iman, ibadet ve ahlak bakımından kendimizi yenileme fırsatı sunar.

Miraç kandilinin tüm Dünya’da şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olmasını diliyorum. Peygamber efendimiz Hz. Muhammet (SAV) Allah’ın huzuruna yükseldiği bu gecenin faziletlerine nail olmak bizlere de nasip olsun. Yüce mevlam bu gecede yapılacak ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul eylesin  

Bu duygu ve düşüncelerle, değerli hemşerilerimizin, esnaf ve sanatkârlarımızın, islam âleminin kandilini kutlar, bu mümtaz gecenin aramızdaki sevgi, yardımlaşma, kardeşlik, dayanışma duygularının artmasına birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, zor günlerimizi bir an önce atlatmamıza vesile olmasını yüce mevlamdan niyaz ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler