Başkan Demirgil; Rahmetli olan esnaflarımızı Mevlüt ile yad ediyoruz

 Başkan Demirgil; Rahmetli olan esnaflarımızı Mevlüt ile yad ediyoruz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, ebediye  irtihal eden esnaf ve sanatkarlar için mevlidi şerif okuttu.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği öncülüğünde 12-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Ahilik Haftası etkinlikleri devam ediyor. Etkinlikler kapsamında esnafların yoğun olarak hizmet verdikleri Yeni Ata Sanayide bulunan Mehmet Akif Ersoy camiinde mevlidi şerif programı düzenlendi.

Programa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Ticaret İl Müdürü Selim Baş ile oda başkanları ve esnaflar katıldı.

Okunan ilahiler ve Kur’anı kerim tilavetinin ardından İl Müftü Yardımcısı Muttalip Karataş, Ahiliğin önemini anlattıktan sonra dua etti.

Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, yıllarca alın teriyle çalışan, çocuklarının rızkını temin eden ve ebediyete irtihal eden esnafları unutmadıklarını ifade ederek, “Sivas’ta uzun yıllar esnaflık yapmış , alı teri ile çalışarak Sivas’ın gelişmesi için gayret göstermiş, mesleğinde yıllarca çalışarak ailesinin geçimini sağlamış ve şu anda ebediyete irtihal etmiş esnaflarımıza vefa borcumuzu ödemek istedik. Geçtiğimiz yıllarda paşa camiinde mevlit okutuyorduk, bu sene ise sanayi içerisinde yer alan Mehmet Akif Ersoy camiinde mevlid programımızı icra icra ettik. Ebediyete irtihal eden esnaf ve sanatkarlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun” dedi.

Sesob Başkanı Hakan Demirgil, ayrıca esnaf ve sanatkarların Ahilik Haftasını kutlayarak helalinden bol ve bereketli kazançlar diledi.

Benzer Haberler