Başkan Gök; 2021 yılında çok güzel Projelere imza attık

 Başkan Gök; 2021 yılında çok güzel Projelere imza attık

Başkan Hakan Gök 2021 yılında yapılanlar ile ilgili mesaj yayınladı.

Başkan gök mesajında “Birçok olumsuzluğu bir arada yaşadığımız daha kötüsü olmaz derken daha da kötüsünü gördüğümüz salgın hastalık, deprem, yangın, ekonomik buhran, fahiş fiyat arışları, terör olaylarında kaybettiğimiz canlarımız derken bir çok acının yaşandığı bir yılı geride bırakıyoruz. Bununla birlikte salgın hastalık dolayısıyla birçok sevdiğimiz dostumuz aramızdan ayrıldığı bir yıl oldu 2021 başta da belirttiğim gibi daha kötüsü ne olabilir ki dediğimiz her şeyi yaşadık. Şimdi yeni umutlarla ve yeni hayallerimizle yeni bir yıla giriyoruz. Hepimizin umudu 2021 yılının getirmiş olduğu bütün olumsuzlukların 20222 de son bulması hayatın her alanında normalleşme sürecine gireceğimiz bir yıl olması.

    Bunların yanında İlçemizde birçok olumlu yansımaların olduğu bir yılı geride bırakıyoruz. Özellikle turizm alanında birçok projenin startını verildiği bir yılı geride bıraktık. Kardeş Belediyemiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve onun değerli Başkanı Sayın Ekrem İMAMOĞLU’nun kentimize hediyesi olan Yeni Otogar Yerleşkesinin yapımına başladık. Sivas Valiliğimizin katkıları ile Ülkemizin en güzel seyir teraslarından birini İlçemize kazandırıp İlçe turizmine can verecek olan Arasta projesinin yapım aşamasına geçtik. Belediyemiz bünyesinde kent meydanımıza modern bir kafe açıp Abdullahpaşa Konağını müze haline getirerek hayalimizdeki Marka kent turizm kenti Divriği hedefimize bir adım daha yaklaştık. Bu çalışmalarımızı Büyükşehirlerde yapılan fuar ve tanıtım günleri gibi platformlarda anlatarak İlçe tanıtımını en yüksek seviyelere çıkardık.

     Bunun yanında Divriği Belediyesi olarak kentin tamamında önemli işlere imza atarak birçok sorunumuzu tek tek hallettik. Bu çalışmalarımız içinde özellikle iki projemizi çok önemsiyorum İlçe olarak yaşlı bir nüfusa sahibiz çoğu büyüklerimiz evlerinde yalnız yaşıyor ve temizlik ihtiyaçlarını karşılayamıyor durumda idi. Üçü bayan bört kişilik bir ekip kurup ve sıfır km bir araç alarak bu büyüklerimize yalnız değilsiniz biz varız diyerek el verip gönlümüzü açtık, belirli periyotlarla ev temizliklerini yapıp ihtiyaçlarını karşıladık. Onları bu anlamda mutlu etmek yüzlerindeki gülümsemeyi görmek bizim için en önemli duygu oldu. İkincisi ise sokak hayvanlarına karşı yürüttüğümüz çalışmalar oldu. Divriği Belediyesi olarak Sivas ve çevre İl ve İlçelerde olmayan bir ilki gerçekleştirerek Sokak Hayvanları Rehabilitasyon merkezimizi açarak bu hayvanlarımızın kısırlaştırma işlemlerini ve tedavilerini burada yapmaya başladık. Yeni yılla birlikte bir tanede sıfır toplama aracı alarak bu eksikliğimizi tamamlamış olacağız. Diğer çalışmalarımızla ilgili olarak Basın Birimimiz tarafından 2021 yılı faaliyet raporumuz yerel medya ve sosyal medya aracılığı ile sizlerle paylaşılacaktır. Buradan yapılan bütün çalışmalar için Divriği Belediyesi ailesine Meclis Üyesi, Memur, İşçi bütün çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyor emeklerine sağlık diyorum. 

Evet Sevgili Divriğililer Ülke olarak kötü bir yılı geride bırakıyoruz ama asla umudumuzu yitirmeden gelecek güzel günlere olan inancımızı kaybetmeden birlik ve beraberlik içinde yeni bir yıla giriyoruz hep söylediğim gibi biz birlik ve beraberlik içinde tek yumruk olduğumuz takdirde aşamayacağımız engel yok edemeyeceğimiz olumsuzluk yoktur. Hep birlikte sağlıklı, bereketli aydınlık yarınlara diyorum” dedi. Haber foto: gizem ÖZAT  

Benzer Haberler