Başkan Gök; Cumhuriyet Meydanı, kentin bütün geçişmişini yansıtıyor

 Başkan Gök; Cumhuriyet Meydanı, kentin bütün geçişmişini yansıtıyor

Divriği belediye başkanı Hakan Gök, Sadık ÖZGÜR ve evlatlarının Divriği’ye bıraktığı eserlerden dolayı çok teşekkür ediyorum dedi.

Başkan Gök açıklamasında “25 Ekim 2017 yılında açılışını yaptığımız Cumhuriyet Meydanımız için Rahmetli Sadık ÖZGÜR Amcamızın kıymetli evlatları ‘’ Ülkemizin kültürel mirasına katkı sunduğumuz için gururluyuz. Açık hava müzesi niteliği taşıyan Cumhuriyet Meydanı’nın, Divriği kent yaşamında önemli bir yer edineceğine yürekten inanıyoruz’ ’demişlerdi. Kendileri önemli bir yapıyı İlçemize kazandırdılar ve bu muhteşem proje Sign of the City Awards 2017’de ‘En iyi Kültürel Mirası Koruma ve Yaşatma’ ödülünü alarak hepimizi gururlandırmıştı. 3S KALE Holding’e öncelikle bu eser için çok teşekkür ediyoruz. Kendilerine sağlıklı ve huzurlu bir hayat bol kazançlar diliyorum.

Turizm hedefli kentler için Meydanlar ayrı bir önem taşır. Divriği Cumhuriyet Meydanı her hali ile çok farklı bir meydan öncelikle kentin bütün geçişmişini yansıtıyor. Kentin kuruluşundan günümüze kadar olan bütün değerlerini içinde barındırdığı sembollerle anlatıyor. Alışılmış meydanlardan çok farklı adı da kendi de güzel Divriği Cumhuriyet Meydanını İlçemize gelen bütün misafirlerimizin özellikle görmelerini istiyoruz hatta tur ve gezi başlangıç noktalarının burası olması halinde Kentimizle ilgili detaylı bir ön bilgi alınması bakımından güzel bir gezi için kendilerine rehber olacağını da belirtmek istiyorum” dedi. Haber foto: gizem ÖZAT

Benzer Haberler