Başkan Gök; Grev Tatlıya bağlandı

 Başkan Gök; Grev Tatlıya bağlandı

Çiftay madencilikte 17 Ocakta başlayan işçi eylemi 20 Ocak tarihinde işveren ve işçi temsilcilerinin anlaşması ile son buldu.

Anlaşma sonrası, başkan Hakan Gök açıklamasında  “Hepinizin malumu olduğu üzere İlçemiz Maden emekçilerinin almış olduğu grev kararı ile hareketli günler yaşadı. Bu süreç karşılıklı iyi niyet göstergeleri ile tatlıya bağlandı bu durum İlçede yaşayan herkes tarafından sevinçle karşılandı. Maden sektörü bu İlçenin en önemli geçim kaynağı, ekmek kapısıdır, Ülkede yaşanan ekonomik krizin etkilerini en üst seviyede yaşıyoruz gelen fahiş zamlar karşısında vatandaşın parası hızla eriyor. Bu koşullarda maden işçilerimiz de haklı çağrılarını yaparak geçinemiyoruz dedi ve şalter indirdi. Bu süreç aslında basına yansıdığı şekilde üç dört günlük bir süreç değil yaklaşık olarak yirmi günlük bir zamanla devam eden bir süreçti. Bazı kesimlerin her zaman olduğu gibi art niyet arayıp didikleyip süreci provoke eden yalan ve iftiralarla dolu paylaşımlar yaparak görmezden geldiğinin aksine ben Divriği Belediye Başkanı olarak bu sürecin en başından beri tam içinde olup emekten yana emekçiden yana olan duruşumuzu hiçbir zaman bozmadan maden emekçilerinin yanında yapmamız gereken arabulucuk görevimizi anlımızın akıyla yerine getirdik. Hiç bir zaman sosyal medyada ekmek üzerinden şov yaparak siyasi bir rol kapma hesabında olmadık. Bu süreç bize birliğimizin beraberliğimizin önemini bir kez daha göstermiştir. Uzun bir süre sonra ilk defa karşıt görüşlü siyasi partilerin İlçe Başkanları bir araya gelerek emeğin ve emekçinin yanında sağlam bir duruş sergilemişlerdir. Bu bizler için gurur verici bir tablodur.

Ben öncelikle gerçekten takdir edilecek şekilde ve hiçbir taşkınlığa mahal vermeyip provokasyonlara gelmeden bir hak mücadelesine giren ve hem kendi hem de İlçe geleceği açısından vermiş oldukları mücadele ve almış oldukları mantıklı kararlardan ötürü maden emekçisi kardeşlerimi kutluyorum. Bu zor şartlarda direndiler ve tam anlamıyla olmasa bile taleplerinin karşılık görmesini sağladılar. Kendilerine hayırlı uğurlu olsun diyor kazasız belasız bir çalışma hayatı diliyorum.

İlçede bulunan siyasi parti temsilcilerimiz AKPARTİ İlçe Başkanı Haluk GAZİOĞLU, CHP İlçe Başkanı Hüsamettin KIRKAYAK, MHP İlçe Başkanı H.Ali KORKMAZ,İYİ Parti İlçe Başkanı Öner TELLİOĞLU, BBP İlçe Başkanı Emre BÜTÜNBAŞ,VATAN Partisi İlçe Başkanı Zeynel SARPDAĞ ve süreçte toplantılarımızda bulunan bütün bu siyasi parti yöneticilerine ,Divriği Belediye Meclis Üyelerine ,DKD Divriği Şube Başkanı Zeynel YAYLA ve sürecin en başından beri bir işçi duyarlılığı ile destek olan DİSK Genel İŞ Şube Başkanı Nusret ÖZGÜR’e, destek veren halkımıza ve esnafımıza Divriği halkı adına çok teşekkür ediyorum, göstermiş oldukları birlik beraberlik örneği çok kıymetli sunmuş oldukları katkılar çok değerli ve büyüktür. Sağ olsunlar var olsunlar.

Son olarak bir teşekkürümde iş veren tarafına olacak öyle gün oldu ki defalarca telefon ve görüşme isteğimi hiçbir zaman geri çevirmeyip büyük bir olgunluk ve iyi niyetle bizleri dinleyip taleplerimiz alıp kendi tekliflerini bizlere sundular. Bu bağlamda Divriği Ermaden Genel Müdürü Halil YILDIRIM ve yönetimine, Çiftay İnşaat Ve Taahhüt A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Aydın’a, Genel Müdür Mehmet Gökalp ÖZKÖK’e ve Şirket Müdürümüz Abdullah ÖZBEY’e çok teşekkür ediyor alınan kararın her iki taraf başta olmak üzere İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Haber Foto: Gizem ÖZAT

Benzer Haberler