Başkan Köksal; Lütfen kurallara uyalım

 Başkan Köksal; Lütfen kurallara uyalım

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , esnaf ve sanatkarların ayakta kalabilmesi ve kontrollü bir şekilde normalleşmenin devam etmesi için hem vatandaşların hem de esnafların alınan tedbirlere uymaları gerektiğini söyledi

Ülke genelinde yaşanan pandemi sürecinde esnafların zor bir süreç  geçirdiğini , bu zaman zarfında dükkanlarını kapatarak mağduriyet yaşadıklarını ifade eden  Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, “Pandemi nedeniyle esnaflarımızın dükkanları kapandı, bir yıldır çok mağdur oldu. Vergi, sigorta dükkan kirası ve diğer giderlerini karşılayamadı. Kredi çekerek ayakta durmaya çalıştı. Kontrollü ve normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte esnaflarımız tekrar sahaya çıktı ve dükkanlarını açarak ticaretlerine kaldığı yerden devam etmeye başladı.

Ancak; ülkemiz genelinde ve ilimizde vaka sayıları tekrar artmaya başladı. Ramazan ayına da sayılı günler kaldı. Piyasa hareketlenirken vaka sayılarının yeniden tırmanışa geçmesi hepimiz için çok üzücüdür.  

Coronavirüs ile bir yıldır beraber yaşıyoruz. Alınması gereken tüm tedbirleri hepimiz çok iyi biliyoruz.  Başta esnaflarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızı tedbirlere riayet etmeye gerekmedikçe sevdiklerimizle bir araya gelmemeye  virüsün yayılmaması için tüm tedbirleri almaya davet ediyorum., Kira, vergi, sigorta, kredi borçlarını ödemekte zorlanan esnaflarımız kontrollü normalleşme süreci ile  işyerlerinin tekrar kapanmasını kaldıramaz .

Eski günlere tekrar dönmemek için lütfen maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyalım. Virüsün etkilerini minimum seviyeye  indirmek ve kapanışların önüne geçmek için  daha dikkatli olalım . Önce sağlık sonra  da ekmek parası için tedbirleri elden bırakmayayım. “ dedi.

Benzer Haberler