Başkan KORKMAZ; 15 Temmuz bir kahramanlık destanıdır

 Başkan KORKMAZ; 15 Temmuz bir kahramanlık destanıdır

Divriği MHP ilçe başkanı H. Ali KORKMAZ, 15 Temmuz’un bir milat olduğunu belirterek, “FETÖ’cüler tarafından gerçekleştirilen hain girişim milletimizin destansı kahramanlığıyla geri püskürtülmüştür” dedi.
başkan KORKMAZ, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 15 Temmuz 2016 tarihinde ülke olarak yeni bir kahramanlık destanı yazdıklarını, yeni bir istiklal ve istikbal mücadelesi verdiklerini dile getiren Başkan KORKMAZ, “15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gecede Türkiye, olağanüstü ve gayri meşru bir durumla karşı karşıya kalmıştır. PDY ile devletin tüm kademlerine sızan FETÖ ordumuz içindeki hain yapılanmayla darbe ve işgal girişimine kalkışmıştır. Milletin malı olan askeri araç ve silahlarla, gazi meclis, emniyet binaları, TRT başta olmak üzere televizyon kanalları, resmî kurumlar, yollar, köprüler, hava limanları, askeri üs ve bölgeler saldırıya uğramıştır. Amaç ise; ülkemizi içten yıkarak, bölmek ve paylaşmaktır. İslam yurdu Anadolu’yu tarihten silmektir. Osmanlı’nın son kalesi, İslam’ın sancaktarı Türkiye’yi, Türk milletini parçalamaktır. Ancak; şanlı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içine sızan FETÖ’cüler tarafından gerçekleştirilen hain girişim milletimizin destansı kahramanlığıyla geri püskürtülmüştür. Korkusuzca tankların önüne yatan, mermilerin üzerine yürüyen milletimiz istiklaline kanıyla, canıyla, imanıyla sahip çıkmıştır. 251 kardeşimiz şehit düşmüş, 2 bin 194 kardeşimiz ise gazi olmuştur. Günlerce meydanlarda demokrasi nöbetleri tutmuştur. Bu açıdan 15 Temmuz bir milattır” ifadelerini kullandı.

“Şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz”
FETÖ’nun, neden olduğu yıkımlar, yol açtığı tahribatlar sebebiyle milli hafızalardan asırlarca çıkmayacağını belirten başkan Korkmaz, “O kanlı gecede yaşananların tekerrür etmemesi hem bizim hem de bizden sonraki nesillerin boynunun borcu, ecdada ve şehitlerimize vefanın gereğidir. 15 Temmuz’un 6. yıldönümünün kutlanması gurur vericidir. Ülkemizin her yerinde irade, inanç, yenilmez milli kudret hakimdir. Konya, hain girişimi gerçekleştirenleri unutmayacak, bu ihanete direnenleri, şehitlerimizi, gazilerimizi sonsuza dek minnetle ve şükranla anacaktır” dedi.

“Millet olarak daima uyanık olmalıyız”
15 Temmuz’da amaçlarına ulaşamayan şer odaklarının, saldırılarına devam ettiğine dikkat çeken başkan KORKMAZ, “Finansal saldırılarla algı operasyonlarına yöneldiler. Döviz silahını kullandılar. Terör örgütleriyle saldırılar planladılar. Ülkemizi zayıf göstermek için her yolu deniyorlar. Haç ve hilalin mücadelesinde bu saldırlar devam edecek. Onun için Türk milleti olarak gaflete düşmeden, rehavete kapılmadan her daim uyanık olmalıyız. Yılmadan, usanmadan daha çok çalışmalıyız. Birliğimizi-beraberliğimizi daha da güçlendirmek, kardeşliğimizi sarsılmaz bir şekilde tesis etmek zorundayız. Geleceğe daha geniş bir vizyonla bakmak durumundayız. Bin yıldır bu vatanın bedeli şehitlerimizin kanlarıyla ödendiğini unutmadan kızıl elma idealiyle güçlü Türkiye’yi inşa etmeliyiz” dedi.

Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler