Başkan KORKMAZ; 19 Mayıs ruhu ile dünyada tek bir Türk kalana kadar Türk Milletinin var olması için mücadele edeceğiz

 Başkan KORKMAZ; 19 Mayıs ruhu ile dünyada tek bir Türk kalana kadar Türk Milletinin var olması için mücadele edeceğiz

Milliyetçi Hareket Partisi Divriği İlçe Başkanı H. Ali KORKMAZ 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

MHP Divriği İlçe Başkanı KORKMAZ 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajında

“Millî Mücadelenin, Varlık ve Yokluk Mücadelesinin İlk Adımı 19 Mayıs 1919 “diyerek sözlerine başlayan İlçe Başkanı KORKMAZ şunları söyledi:

“Dünya tarihini incelerken Türk Tarihi ve Tarih olarak iki aşamada analiz etmenin doğru olduğuna inananlardanım. Çünkü Tarih, Türk Milleti ile başlıyor; Türk Milleti ile devam ediyor.

Millet olarak tarihte en parlak en şatafatlı dönemlerimizi de en kötü en karanlık dönemlerimizi de yaşamış olduğumuzu görmekteyiz.

En karanlık dönemlerimizi yaşadığımız dönemde, aydınlığa çıkış için meşale yakan dünya tarihini sil baştan yeniden yazılmasına vesile olan Türk’ün Atası, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün;

“Milletin vicdanında ve geleceğinde sezdiğim büyük gelişme yeteneğini bir sır gibi vicdanımda taşıyarak yavaş yavaş uygulamak mecburiyetindeyim “diyerek ilk adımını attığı tarihtir 19 Mayıs 1919

Emperyalist güçlerin; “Hasta Adam “olarak nitelendirdiği Osmanlı Devleti üzerindeki kirli emellerin çöktüğü, heveslerin asla gerçekleştirilemeyeceği hayalden öteye gidilemeyeceğinin gösterildiği adım olmuştur 19 Mayıs, Türk Milleti olarak ümitsizliğe yer olmadığının, manda ve himayenin kabul edilemeyeceğinin, esaretin damarlarımızdaki asil kana aykırı olduğunu hatırladığımız ve tüm dünyaya yeniden hatırlattığımız tarihtir 19 Mayıs, millet olarak karar anımız oldu. Bağımsızlığına düşkün Bozkurt gibi tarihi sorumluluğa ve çağrıya kulak verecek ve harekete geçecektik; ya da yok olup gidecektik.

İşte tam olarak yokluk ve varlık arasındaki çizgi de karar verdiğimiz tarihtir 19 Mayıs

Türk var oldukça, Türk düşmanları da var olacaklardır. Her fırsatı değerlendirerek Türk Devletini ve Türk Milletini tarihten silme çabalarını gösterdiler.

Türk Milleti olarak ilk adım günü 19 Mayıs 1919 tarihinde olduğu gibi ilk günkü azim ve kararlılıkla dünyada tek bir Türk kalana dek Türk Milletinin var olması için mücadeleye devam edeceğiz” dedi. Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler