Başkan KORKMAZ; Çanakkale zaferi dünyaya vurulmuş bir Türk damgasıdır

 Başkan KORKMAZ; Çanakkale zaferi dünyaya vurulmuş bir Türk damgasıdır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Divriği İlçe Başkanı Hasan Ali KORKMAZ ’18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıl dönümünü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan KORKMAZ “Çanakkale deniz zaferi dünyaya vurulmuş bir Türk damgasıdır” dedi.

Çanakkale zaferinin, Türk milletini, yurt edindiği Anadolu’dan atmak ve yok etmek üzere yola çıkmış zalimlerin hüsran ve kesin bir yenilgi ile defedilmesinin adı olduğunu ifade etti.

Başkan KORKMAZ Mesajında “Çanakkale, dönemin küresel güçlerinin, milletimizi en zayıf olduğunu zannettikleri bir dönemde başlattıkları büyük saldırının, yüksek bir iman ile püskürtülmesi demektir. Cesaret, yaradılışla beslenen bir erdemdir. Kahramanlık olağanüstü erdem ve cesaretin, şuur ve fedakarlıkla beslenerek, geriye dönmemek üzere ileriye atılmak ve ölüme meydan okuma halidir.

Çanakkale, ruhun maddeye, imanın insan iradesine, vatan sevgisinin işgal zihniyetine üstünlüğünü haykıran ve ilelebet haykıracak olan bir menkıbenin adıdır. Duaların himmetiyle, aminlerin gücüyle, elbette Türklüğün bükülmez bileği, eğilmez başıyla Çanakkale’de zulüm püskürtülmüş, düşman donanması denizin dibine yollanmıştır. Sırtına aldığı 276 kilogramlık topla yenilmez armada şeklinde görülen savaş gemilerini deviren Seyit Onbaşı anlaşılmalı, milli yüreklerde sembol haline gelen Çanakkale gençlerimize, geleceğimize milli şuur kodları ile taşınmalıdır

57. Alay’ın muhteşem iradesiyle birlikte, Conkbayırı, Arıburnu ve Anafartalar’da öne çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlayarak Çanakkale’yi kavramak gereklidir. Çanakkale dünyaya vurulmuş asla silinmeyecek Türk damgasıdır.

Kutlu zaferimizin 109 yılında, Çanakkale’de bedenlerini siper ederek istiklalimizi koruyan, Cumhuriyet’in yolunu açan, Türk ve insanlık tarihini derinden etkileyen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümünde devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, tüm şehitlerimize ve muhterem ecdadımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler