Başkan KORKMAZ; Malazgirt Zaferi devlet olmamızın temelidir

 Başkan KORKMAZ; Malazgirt Zaferi devlet olmamızın temelidir

MHP Divriği İlçe Başkanı H.Ali KORKMAZ , 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi ve 26 Ağustos Büyük Taarruz münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Başkan KORKMAZ mesajında

“Şan ve zaferlerle dolu tarihimizin sayfalarına bundan 951 sene önce yeni bir Zafer yazan ve Anadolu’nun kapılarını Türklere tam manasıyla sonsuza kadar açan Malazgirt zaferinin yıldönümünde şanlı ecdadımız sultan Alparslan’ı ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum.

Malazgirt savaşı da göstermiştir ki ve tarih de şahittir ki Bizans ordusunda asker olan soydaşlarımız uz’lar ve peçenek’ler sultan Alparslan’ın safına geçerek savaşın seyrini değiştirmiştir. Bu bize “Türkün Türk’ten başka dostu yoktur” sözünün haklılığının tarihin şahitliğinde ispatını gösteren en büyük delildir.

Bugün de aynı tarih perspektifinden bakarak gelişen dünya şartlarına Türk milletini Anadolu’ya hapsetmek isteyen kan ve göz taşıyla sulanmış sözde Batı medeniyetin eli kanlı katillerinin hevesleri Türkün çelikleşmiş iradesinde tarihte olduğu gibi yok olmaya mahkumdur.

Büyük milletimizin üzerine oynanmak istenen oyun dün olduğu gibi bugünde aynıdır enerji parselleri bölüşülürken dün Musul ve Kerkük’te ki haklarımızı savunmamak adına her türlü oyunu oynayanlar bugünde Akdeniz’de ki hak ve menfaatlerimizi koruyamaz duruma gelmemiz için ellerinden gelen tüm hileleri yapıyorlar. ne yapsalar boş, Türk milleti üzerinde oynanan oyunu dün Ege’de denize gömdüğü gibi bu günde Allah’ın izniyle Akdeniz’e gömmeye muktedirdir.

Şanlı tarihimizin sayfalarında Zafer ayı olarak bilinen ağustos ayında Mohaç’ta, Sakarya’da ve büyük taarruzda bu vatana göz dikenleri dün nasıl perişan ettik isek bugün de bu büyük millet aynı emelleri paylaşan dünkü Bizans artıklarının torunlarına da bu yeryüzünü dar edecek kudret ve kuvvettedir.

Bu duygu ve düşüncelerle bu toprakların vatan olmasında Malazgirt’ten mohaça, çaldırandan Çanakkale’ye, Sakarya’ya ve büyük taarruz a kadar mübarek kanlarını feda eden Aziz şehitlerimizi sultan Alparslan’ı ve Anadolu’yu tekrar bize vatan kılan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyor Aziz ruhların şad olmasını temenni ediyorum” dedi. Haber Foto: G. ÖZAT

Benzer Haberler