Bu sene 8’incisi düzenlenen AGRO Sivas 2023 Tarım ve Gıda Fuarı ziyarete açıldı

 Bu sene 8’incisi düzenlenen AGRO Sivas 2023 Tarım ve Gıda Fuarı ziyarete açıldı

Fuarın açılış programına Vali Vekili Şakir Öner Öztürk, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, Kurum Müdürleri, STK Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Tarım Fuarının açılışında konuşan Başkan Zeki Özdemir, “Sivas’ımızı birçok yönüyle anabiliriz ama tarım ve hayvancılık şehri olduğunu belirtmek istiyorum. Tarım ve hayvancılık dediğimizde aklımıza ilk Şarkışla Tarıma Dayalı OSB geliyor. Şarkışla Tarıma Dayalı OSB’mizin bir an evvel entegre tesislerin olduğu bir OSB olması talebimizi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Tarıma katkı koyacak diğer bir unsur ise Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitemizdeki Tarım Teknolojileri Bölümü. Artık tarımın eskiden kalma yöntemlerle yapılması mümkün değil. Bu yüzden Tarım teknolojileri fakültemizi bir fırsat olarak görüyor AR-Ge çalışmalarını yakından takip ediyoruz.

Tarımsal teknolojinin gelişmesi için STSO olarak Dijital Dünyaya Sivas’tan bakış etkinliğimizde tarımsal teknolojinin dijitalle nasıl bütünleştiğini, günümüz teknolojisine uygun üretimler yapılabileceğini de çiftçilerimizle paylaştık.

Fuarın düzenlenmesinde emeği geçen kurumlarımıza ve fuara katılan firmalarımıza teşekkür ediyorum. İlimiz, üreticilerimiz ve sektör için faydalı bir fuar olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

8. Tarım ve Gıda Fuarı, 6-10 Eylül tarihleri arasında 4 Eylül Stadyumu yanında ziyaretçilerini ağırlayacak. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler