Bu vatanı şehitlerimize borçluyuz

 Bu vatanı şehitlerimize borçluyuz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, dünya tarihinde önemli yeri olan ve gücünü milletten alan Çanakkale Zaferinin 108. Yılını kutlamanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını ifade etti.

Çanakkale Zaferinin yıldönümü 18 Mart Şehitler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Çanakkale Zaferi, dönemin en donanımlı ordularını dize getiren ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünü tarihe kazıyan bir şanlı destantır. Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk ulusunun belirleyici bir rol oynadığı, Kurtuluş savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu bir zafer olmuştur. Türkü, kürdü, lazı , Çerkez’i, Arabı ile bütün olarak vatan topraklarının savunulmasında tek yürek olan Türk milleti Çanakkale de insanlık tarihinin en büyük destanını yazmıştır. 

Çanakkale’de sergilenen birlik, kardeşlik ve dayanışma milletimize hem zaferi getirmiş hem de Kurtuluş Savaşımız için gerekli olan cesaret ve mücadele ruhunu vermiştir. Çanakkale Zaferi denildiğinde, Türk milleti’ nin vatanı, özgürlüğü, dini ve istikbali söz konusu olduğunda neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm Dünya’ya göstermiştir. Bu yönüyle Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de milletimizin, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar iç in hiçbir zaman unutulmaması gereken bir derstir. 

Çanakkale Savaşının tarihine altın harflerle yazılan, dünyada eşi ve benzeri olmayan bir insanlık örneğinin yaşandığı bir zaferdir. Bu zaferle birlikte ülke topraklarının kolay kolay alınamayacağı ve Çanakkale’nin geçilemeyeceği bir kez daha ispatlanmıştır. Tarihe altın harflerle adlarını yazdıran şehitlerimiz, sonsuza kadar yüreklerimizde ki yerlerini korumaya devam edeceklerdir.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere vatanımızı canından aziz bilen bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla birkez daha anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” dedi. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler