Çalımbay “Ben Her Zaman Sivas’ın Yanındayım”

 Çalımbay “Ben Her Zaman Sivas’ın Yanındayım”

Rıza Çalımbay: “Ben her zaman Sivas’ın yanındayım. Burada Bir Tarih Yazıldı” dedi.
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, sezonun sona ermesinin ardından Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi.
Çalımbay, şunları söyledi: “Burada son 4 senemiz çok başarıyla geçti. Buraya geldiğimde hiçbir şey düşünmeden geldim. Demir Grup Sivasspor’un tarihinde hiç olmamış bir şey olan Türkiye Kupası’nı aldık. Bunda yönetimimizin ve taraftarımızın büyük katkısı var. Biz çok maça çıktık. 4 sezonda toplamda 191 maç oynadık. Biz herkesten önce sezon açtık ve herkesten sonra sezonu kapattık. 3 sene üst üste Avrupa’ya gittik. Ben işimi çok seviyorum. Futbolculuk hayatımda da tek bir takımda oynadım. Antrenörlük hayatımda 633’üncü maça çıktım. Bunların hepsi bir istikrar. Çok güzel şeyler yaptık. Sivasspor’da. Burada bir tarih yazıldı. Herkesten daha fazla gurur duydum. Çünkü burası kendi memleketim. Bu sezon en zor sezonumuzu oynadık. Hem Avrupa, hem kupa hem ligi götürmek kolay değildi. Biz hiçbir zaman transferde büyük paralar verdirip oyuncular aldırmadık. Kulübün dengesini bozmadan iyi arkadaşlar aldırdık. Takımımızda bir sıkıntı ve kriz vardı onu iyi yönetmemiz gerekiyordu ve yönettik. Benim çalıştırdığım hiçbir takım düşmemiştir. Çalıştığım takımların hepsinde krizi çok iyi yönettik.
Sivas doğduğum ve büyüdüğüm yer benim için çok ayrıdır. O yüzden Sivasspor’da başarılı olmam gerekiyordu ve onu da yaptık. Güzel şeyler yaptık. Bugün zaten görevim bitiyor. Sivasspor’a verilmesi gereken ne varsa bütün imkanlarımızla verilmesi gerekeni yaptık. Ben taraftara teşekkür ediyorum. Çok güzel günler yaşadık. Yönetimimize ve diğer yöneticilere teşekkür ediyorum. Her zaman iyi gitmeyebilirsiniz ama bunları aşmak gerçekten çok güzel. Bunları hep beraber aştık. Futbolcularımıza da teşekkür ettim. Kimseye kırgınlığım yok. Hepsini çok seviyorum. Yöneticilerimizi de çok seviyorum. Biz Sivasspor ile yaşıyoruz. Ben her zaman Sivas’ın yanındayım her şeyi yaparım. Hiç belli olmaz her şey olabilir. Burası benim kendi memleketim. Sivas’ın yeri bende bir başka. Sivas’ta kimsenin parası da kalmaz. Herkes alacağını aldı. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler