Çalımbay; Morutan için başkanımız uğraşıyor

 Çalımbay; Morutan için başkanımız uğraşıyor

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Galatasaray’ın Rumen futbolcusu Morutan ile transfer görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, “Başkanımız uğraşıyor. Gerçekten iyi bir oyuncu. Belki istediği şansı orada bulamamıştır. Türkiye’ye uyum sağlayamamıştır. Galatasaray’a çok kuvvetli şekilde geri dönmek isteyecektir. Bizim orası bir fırsat olabilir” diye konuştu.

Sivasspor, kamp çalışmaları için Avusturya’nın Viyana kentine gitti. 21 futbolcunun yer aldığı kafilenin hareketi öncesi Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, DHA’ya özel açıklamalarda bulundu.

Bolu’nun Gerede ilçesinde gerçekleşen ilk etap hazırlık çalışmalarını değerlendiren Çalımbay, “Doğa harikası bir yerde mükemmel bir kamp yaptık. Tabii bizim maç oynamamız gerekiyor. Avrupa kupaları oynayacağız. Bizler için çok önemli. Avusturya’ya hazırlık maçları oynamak için gidiyoruz. 3 maç oynayacağız. Ardından hemen döneceğiz. Zaten birkaç gün sonra Trabzonspor ile Süper Kupa oynayacağız. Bizim hazır bir şekilde gidebilmemiz için iki etap da çok önemli. Birisi yüklenme gibi kondisyon ağırlıklı, ikincisi de maç ağırlıklı. Yeni katılan arkadaşlarımızın ve takımımızın maç temposunu kazanması açısından 3 maç oynayıp geri döneceğiz” diye konuştu.

Benzer Haberler