Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl Dönümü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

 Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl Dönümü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108’inci Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla ilimizde bir dizi program düzenlendi.

İlk tören Yukarı Tekke Merzarlığı’nda bulunan Garnizon Şehitliği’nde yapıldı. Şehitler anıtına Vali Vekili Şakir Öner Öztürk ve il protokolü tarafından çelenk sunuldu. Şehitlikteki program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti. Daha sonra askerler tarafından saygı atışı gerçekleştirildi. Yapılan duaların ardından da asker ve polis şehitliğindeki mezarlıklara karanfil bırakıldı.

Daha sonra, Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde ‘Şehitleri Anma Günü Programı’ düzenlendi. Sivas Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından gerçekleştirilen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. P. Üsteğmen Cengizhan Tüzün’ün ’18 Mart Çanakkale Zaferi’nin Askeri Yönden Değerlendirilmesi’ konuşmasının ardından, Çanakkale Şehitleri şiiri, Çanakkale Geçilmez tiyatro gösterisi, Anzak askerinin mektubu, Bir Bayrak Rüzgâr Bekliyor şiiri salondan büyük alkış aldı.

Vali Vekili Şakir Öner Öztürk, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle, Şehit Polis Sefer Kanal’ın Eşi Hüsniye Kanal’ı ve Şehit Piyade Er Engin Bıyık’ın Annesi Nuriye Bıyık’ı hanelerinde ziyaret ederek, şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi.

Ziyarette 5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Cüneyt Mutlu, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, İl Jandarma Komutanı Muhammet Sevinç, Belediye Başkan Vekili Turan Topgül, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan ile diğer ilgililer de yer aldı. Haber Foto: Sivas Valiliği

Benzer Haberler