Çetindağ: Devletimiz çiftçimizin yanında

 Çetindağ: Devletimiz çiftçimizin yanında

Sivas’ta son dönemde aşırı yağışlar nedeniyle köylerin arazi yollarında meydana gelen bozulmalar, hasat öncesi Sivas Ziraat Odası’nın girişimleriyle giderilecek.

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ’ın devreye girmesiyle arazi yollarının düzenlenmesi noktasında İl Özel İdaresi tarafından 4 adet loder kiralandı. Kiralanan iş makinelerinin mazot masraflarının köylüler tarafından karşılanması halinde arazi yollarının tesviyesi ve düzenlenmesi işlemi gerçekleştirilecek.

Bugün başlayacak ve 20 gün boyunca devam edecek olan arazi yolu düzenleme çalışması hakkında bilgi veren Başkan Çetindağ; Vali Yılmaz Şimşek’e, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın’a ve İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Başkan Çetindağ; “Bu sene bol yağış olmasından dolayı arazi yollarımızda büyük sıkıntılar yaşandı. Hasat zamanı da yaklaştı. Bu sene verim yağmurlardan dolayı maşallah çok iyi. Hasat zamanı traktörler girince sıkıntı yaşanmaması için arazi yollarının düzenlenmesi gerekiyor. Çünkü hem ekonomiye zarar hem çiftçiye zarar hem de büyük bir zaman kaybı. Sağ olsunlar konuyu yetkili mercilere ilettik. İl Özel İdaremiz 20 gün olmak üzere 4 tane loderi çiftçilerimizin hizmetine sundu. Araçların kiralama ücretini İl Özel İdaresi ödedi, yakıtlarını da köylülerimiz karşılayacak. Yani devlet vatandaş iş birliğiyle bu işlem gerçekleştirilecek. Bize öncülük eden başta Sayın Valimiz Yılmaz Şimşek’e, İl Genel Meclisi Başkanımız Hakan Akkaş’a, Genel Sekreterimiz Kadir Aydın’a katkılarından dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah tüm arazi yollarımız hasada hazır hale getirilecek.  Hem çiftçilerimiz rahat edecek hem de emek kayıp olmayacak. Burada devletimiz çiftçimizin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi” dedi. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler