Çetindağ’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

 Çetindağ’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; kimyevi gübre ve karma hayvan yemi fiyatlarında yapılan indirim dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; yılın son Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası yaptığı konuşmada kimyevi gübre ve karma hayvan yemi fiyatlarında hem indirim hem de fiyatların 2023’ün Nisan ayı sonuna kadar sabit tutulacağı müjdesi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

ÇİFTÇİLERİMİZ ÜRETMEYE DEVAM EDECEK

İndirim kararının çiftçiler açısından büyük önem arz ettiğini ifade eden Başkan Çetindağ,  “İlkbahar döneminde yoğun olarak kullanılan kimyevi gübre çeşitlerinde yüzde 13’e varan indirim uygulanacak. Aynı şekilde karma yemde de yüzde 5’e varan indirim yapılacak. Tüm bunların yanı sıra gübre ve yem fiyatları 2023 Nisan sonuna kadar sabit tutulacak. Cumhurbaşkanımız, gübre ve yem fiyatlarında üreticimiz lehine gerileme olursa da bunu yansıtacaklarını dile getirdi. Diğer yandan çiftçimiz yeni fiyat listesi artışlardan etkilenmeyecek. Sayın Cumhurbaşkanımıza; üreticilerin en önemli girdileri arasında yer alan kimyevi gübre ve yem için verdiği müjde dolayısıyla teşekkür ediyorum. İnşallah çiftçilerimiz ilimizi, ülkemizi dış ülkelere muhtaç etmemek için üretmeye devam edecek” ifadelerini kullandı. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler