Çiftçilerin sorunları Erdoğan’a iletilecek

 Çiftçilerin sorunları Erdoğan’a iletilecek

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Öznur Çalık ve Şebnem Koçakelçi Elgörmüş; Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, İl Başkanı Hakan Aksu ve Merkez İlçe Başkanı Muhammed Burak Kuruçay’ın da bulunduğu ziyarette çiftçilerin yaşadığı sorunlar MKYK üyelerine iletildi.

Ziyarette konuşan Çetindağ; Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) işlemlerinin 1 Ekim’den itibaren e-Devlet üzerinden de yapılabileceğine ilişkin kararı anımsatarak “Bu kararı destekliyoruz ancak bu süreçte ziraat odalarının da ayakta kalabilmesi noktasında devletimizden destek bekliyoruz” dedi.

Bu yıl buğday ve arpada verilen destek miktarından dolayı çok memnun olduklarını ifade eden Başkan Çetindağ; “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişçi’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sivas Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ise Bağ-Kur primleri, ecrimisil ve çiğ süt alım fiyatları konusunda sıkıntılar yaşandığını ifade ederek destek istedi.

Ziyarette konuşan MKYK üyesi Öznur Çalık ise “Oda kayıt ücretinin ödenmemesinden dolayı ziraat odalarının sıkıntıya gireceğini söylüyorsunuz. Bunun için başka gelir kapıları bulunması lazım. ‘Ziraat Odalarının ayakta durabilmesi için bize de bir kaynak ayırın’ şeklindeki talebinizi biz notlarımız arasına alıyoruz ve bunu hem Cumhurbaşkanımıza hem de ilgili bakanımıza iletelim. Yönetim kurulu üyelerimizin taleplerini de not aldık” dedi.

Çetindağ; ziyaretin sonunda MKYK üyeleri Öznur Çalık ve Şebnem Koçakelçi Elgörmüş’e Sivas el sanatları seti hediye etti.

Benzer Haberler