Cumhuriyetimizin 99. yılının gururunu yaşıyoruz

 Cumhuriyetimizin 99. yılının gururunu yaşıyoruz

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99. Yılını kutlamanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını ifade etti

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının yıl dönümü nedeniyle açıklama yapan Sivas Esob Başkan Hakan Demirgil, 29 Ekim 1923 tarihinin eşine az rastlanır bir başarının yaşandığı , milletin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceği gün olduğunu ifade ederek  “  Bu tarihte Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Milli Mücadele ile tarihte eşine çok az rastlanır bir başarı gerçekleştirilmiştir. Yaşanılan tüm zorluk ve sıkıntılara karşın inanç ve kararlılık örneği olarak kazanılan bu zafer, Milletimize kayıtsız şartsız egemenliği sağlayan Cumhuriyeti bizlere armağan etmiştir. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Bu büyük zaferin sonucunda kahramanlarımız tarafından bize, geçmişimize gururla, geleceğe güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke armağan etmiştir.

Tarihi her daim zaferlerle dolu olan aziz milletimizin istiklal mücadelesinin bir armağanı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. Yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Aziz milletimizin büyük bir fedakarlık ve özveri ile verdiği mücadele sonunda egemenlik kayıtsız şartsız milletin olmuştur.  Esnaf ve sanatkarlar olarak’ ta güçlü bir gelecek için birlik ve beraberlik içerisinde daha da çok çalışarak, üreterek ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlayacağız. Bizler atalarımızın emaneti olan cennet vatanımıza ve Cumhuriyetimize tüm kazanımlarıyla beraber sonsuza kadar sahip çıkacağız” dedi.

Sesob Başkan Demirgil, Cumhuriyetimizin öncüsü Büyük Önder Atatürk’ü ve değerli silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad  ettiklerini dile getirerek  Cumhuriyet Bayramını kutladı.                  

Benzer Haberler