Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Sahil Güvenlik Kupası Yelken Yarışları Gerçekleştirildi

 Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Sahil Güvenlik Kupası Yelken Yarışları Gerçekleştirildi

ALİAĞA ŞAKRAN YELKEN KULÜBÜ EV SAHİPLİĞİNDE, 11 KATEGORİDE 90 SPORCUNUN KATILIMIYLA 07-09 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN YARIŞLARDA DERECEYE GİREN SPORCULARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ. (İSMAİL HAKKI ERGÜN/İZMİR-İHA)

Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen Sahil Güvenlik Kupası Yelken Yarışları büyük bir coşku ve rekabetle tamamlandı. 11 kategoride 90 sporcunun katıldığı yarışlar, Aliağa Şakran Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde 07-09 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirildi.

İki gün süren yarışlar sonucunda dereceye giren sporcular ödüllerine kavuştu. Optimist genel kategorisinde birinciliği Mert Çakmak elde ederken, İskender Saryal ikinci, Bora Yeşilderya üçüncü, Nehir Uygur dördüncü ve Sarp Yönder beşinci oldu. Optimist junior genel kategorisinde ise Emir Mert Sır birinci, Tibet Otuzlu ikinci, Kerem Kılıç üçüncü, Asya Mira Yapan dördüncü ve Rüzgar Ata Ayrılmaz beşinci sırada yer aldı. Diğer 9 kategoride de dereceye giren sporcular madalya ile ödüllendirildi.

Kaymakam ve Yelken Federasyonu’ndan Teşekkür

Yarışların ardından düzenlenen ödül töreninde konuşan Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, organizasyonda emeği geçenlere, sporcu ve antrenörlere teşekkürlerini iletti. Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Murat Şener ise, Sahil Güvenlik Kupası Yelken Yarışı’nda yarışan genç sporcuların geleceğin olimpiyat sporcuları olacağına inandıklarını ve bu durumdan gurur duyduklarını ifade etti.

Törene, Sahil Güvenlik Kuzey Ege Grup Komutanı SG Yarbay Emrah Kadir Çakır, Sahil Güvenlik Orta Ege Grup Komutanı SG Binbaşı Engin Anar, TCSG-61 Komutanı SG Yüzbaşı Çağrı Gültekin ve Aliağa Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Özlem Günay Karataş da katıldı. Yarışların düzenlenmesinde emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkür edildi.

Genç Sporcuların Gurur Günü

Sahil Güvenlik Kupası Yelken Yarışları, hem katılımcılar hem de izleyiciler için unutulmaz anlar yaşattı. Organizasyonun yüksek katılımı ve sporcuların gösterdiği performans, Türkiye’nin yelken sporunda gelecekte de önemli başarılar elde edeceğine işaret ediyor. Bu tür etkinlikler, genç sporcuların motivasyonunu artırırken, yelken sporunun da daha geniş kitlelere yayılmasına katkı sağlıyor. Haber: G. ÖZAT

Benzer Haberler