Darbe kalkışmasını unutturmayacağız

 Darbe kalkışmasını unutturmayacağız

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Çetindağ; mesajında, 15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen darbe kalkışmasını hiçbir zaman unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını ifade etti.
Türk milletinin hiçbir otoriteye karşı boyun eğmeyeceğine dikkat çeken Başkan Çetindağ; “15 Temmuz 2016’da FETÖ’nün anayasal düzeni ortadan kaldırmaya yönelik gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin üzerinden 7 yıl geçti. 15 Temmuz tarihi, her zaman demokrasi tarihimizde kara bir leke olarak anımsanacak. Bu saldırı karşısında yüce Türk milletinin Cumhuriyet ve demokrasimize sahip çıkması, demokrasi dışı girişimin başarılı olmasına engel oldu. Bu süreçte birçok vatandaşımız ve güvenlik görevlimiz şehit olurken tarihinde ilk defa Türkiye Cumhuriyeti’nin ve demokrasimizin temsil merkezi olan Mustafa Kemal Atatürk’ün Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bombalar düştü. Darbelerin karanlık yüzünü defalarca görmüş Türk halkı, bu saldırı karşısında dimdik durdu. Çok iyi bilinmelidir ki, Türk milleti hiçbir otoriter gücün kendi egemenliğini yok saymasına izin vermeyecektir” dedi.
HAİN KALKIŞMAYI UNUTMAYACAĞIZ
Destansı ve şanlı direnişin yıl dönümünde bütün terör örgütlerini bir kez daha lanetlediklerini belirten Çetindağ; “Bu hain kalkışmayı unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu vesileyle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan müdafaasında şahadet şerbeti içen tüm şehitlerimize, 15 Temmuz kalkışmasında hayatlarını kaybeden 251 şehidimize Allah’tan rahmet diliyor; ailelerine, tüm sevenlerine başsağlığı dileklerimi bir kez daha iletiyorum” ifadelerini kullandı. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler