Demir Export’tan Geleceğin Meslek Sahiplerine Meslek Söyleşileri

 Demir Export’tan Geleceğin Meslek Sahiplerine Meslek Söyleşileri

Faaliyet gösterdiği bölgelerde üniversite sınavına hazırlanan lise öğrencilerine çeşitli birimlerde ve farklı mesleklerde çalışan ekip arkadaşlarıyla söyleşi düzenleyen          Demir Export, gençler tarafından ilgiyle dinlendi.

Divriği İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkıları ile düzenlenen etkinlik 2 Aralık Cuma günü Divriği Nuri Demirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hüsnü Aydın İmam Hatip Lisesi ve Nuri Demirağ Anadolu Lisesi’nde okuyan 12. Sınıf öğrencileri için gerçekleştirildi.

İnsan Kaynakları, İş Sağlığı ve Güvenliği, Sosyal Etki gibi destek birim çalışanlarının yanı sıra madencilik sektöründe aktif rol üstlenen Maden Jeoloğu, Açık Ocak Mühendisliği gibi mesleklerin de neler yaptığına ilişkin bilgiler gençlerle paylaşılıp tecrübeler öğrencilere bizzat mesleğin sahiplerince aktarıldı.

105 öğrencinin katıldığı söyleşide gençler aynı zamanda sorularını da sorup meraklarını giderebildi. 

Demir Export, faaliyetlerini gerçekleştirdiği bölgelerde sadece istihdam yaratarak bölgenin kalkınmasına fayda sağlamıyor, aynı zamanda sivil toplum örgütleri ve resmi kurum ile kuruluşların iş birliğiyle hayata geçirdiği projelerle bölgelerin toplumsal kalkınmasına fayda sunuyor, çevrecilik faaliyetleriyle doğal hayatı önemseyen ve koruyan çalışmalar yapıyor ve yerel ticari hayata dahil olarak bölge ekonomisine katılmayı sürdürüyor. Haber Foto: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler