Demirgil; Esnafımız bir tıkla kredi alabilecek

 Demirgil; Esnafımız bir tıkla kredi alabilecek

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) arasında düşük faizli kredi sağlanması amacıyla işbirliği protokolü imzalandı. Türkiye genelinde esnafların bankaya gitmeden linki tıklayarak anında ihtiyaç kredisi alması sağlandı. Yapılan bu uygulama ilk olarak Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği üyelerine sağlandı.

Yapılan protokol hakkında bilgi veren TEB Bankası Sivas Merkez Şube Müdürü Metin Koç, amaçlarının esnafa yardımcı olmak olduğunu ifade ederek, “Banka olarak başlatmış olduğumuz uygun faizli kredi ve pos tesisine yönelik anlaşma Türkiye genelinde ilk olarak Sivas’ta pilot il olarak uygulamaya konulmuştur. Esnaflarımız belirtilen linge tıklayarak CEPTETEP İSTE’ li olmanın ilk adımından ilerleyip istenilen bilgileri doldurarak davet kodu alanına SVSESNAF yazarak müşteri olma sürecini tamamlayacaktır. Yine süreç bu link üzerinden sonlandırılacaktır. Dijital olarak alınan başvuru bankamız yetkilileri değerlendirdikten sonra başvuru sahibine kısa sürede bilgi verilecektir. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak her zaman esnafımıza destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ise yapılan protokolün ve işbirliğinin esnaf açısından önemli olduğunu hatırlatarak, “Esnaf ve sanatkarlarımızın çoğunluğu kendi imkanlarıyla ticaretini yürütmektedir. Türk Ekonomi Bankamızın da başlatmış olduğu şubeye gitmeden kredi imkanı esnafımıza da kredi çekerken zaman kazandıracak ve işlerinin hızlı bir şekilde sürdürmesini sağlayacaktır. Bankamızın bu uygulamayı ilk olarak Sivas’ta başlatması da çok önemlidir. Esnafımıza sağlamış olduğu desteklerden dolayı banka müdürümüz Metin Koç şahsında emek veren, gayret gösteren tüm Türk Ekonomi Bankası yetkililerine teşekkür ediyorum. “Ifadelerine yer verdi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ile Türk Ekonomi Bankası Şube Müdürü Metin Koç arasında uygun faizli kredi ve pos tesisine yönelik işbirliği protokolü imzalandı. Haber: T. ÇAKMAK

Benzer Haberler